Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 10 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 055zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
90 000zł
Mediana powierzchni ?
47,1m²
Liczba transakcji ?
15
- 22 maja 2024 – 22 maja 2026 · 15 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStepnica - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 571 transakcji.
Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 055 zł/m², a mediana powierzchni 47,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 15 | 2 055 zł/m² | 90 000 zł | 47,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 17 | 59 zł/m² | 42 000 zł | 659,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 53 | 37 zł/m² | 60 000 zł | 1 639,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 6 | 1 972 zł/m² | 106 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 9 | 2 110 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 2 413 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2023 | 7 | 3 467 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 5 | 2 626 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat goleniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 110 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 619 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat goleniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 49
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 38 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 159 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 14 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie goleniowskim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,4 do 5,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 159osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 115osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 044osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
371osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
444osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
662osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
6,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
44
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
30
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 120
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 054
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2026, 46,6 m²
8, Budzień
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 288 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,6 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 23 m²
Kościelna 16, Żarnowo
39 523 złCena za metr kwadratowy: 1 718 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2026, 44,55 m²
18, Widzieńsko
69 303 złCena za metr kwadratowy: 1 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,55 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2025, 46,6 m²
8, Budzień
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 288 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,6 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2025, 61,25 m²
Staropolska 32, Łąka
30 000 złCena za metr kwadratowy: 490 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,25 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2025, 54,6 m²
Staropolska 28, Łąka
209 000 złCena za metr kwadratowy: 3 828 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2025, 57,82 m²
20, Żarnówko
122 000 złCena za metr kwadratowy: 2 110 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,82 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2025, 19,11 m²
Studencka 35, Żarnowo
47 000 złCena za metr kwadratowy: 2 459 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 19,11 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2025, 47,1 m²
12, Budzień
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2025, 66,5 m²
3, Zielonczyn
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 203 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,5 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski wynosi 2 055 zł/m² na podstawie 15 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 90 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 110 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 055 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych