Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 549zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
200 000zł
Mediana powierzchni ?
62,7m²
Liczba transakcji ?
5
- 20 kwietnia 2024 – 20 kwietnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStepnica - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 186 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 549 zł/m², a mediana powierzchni 62,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 4 549 zł/m² | 200 000 zł | 62,7 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 6 | 80 zł/m² | 75 000 zł | 1 096,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 20 | 81 zł/m² | 107 113 zł | 1 099,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 4 549 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 10 | 3 204 zł/m² | +6,3% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 3 014 zł/m² | +1,3% | Niska próba |
| 2021 | 7 | 2 976 zł/m² | +31,5% | Niska próba |
| 2020 | 5 | 2 263 zł/m² | −28,6% | Niska próba |
| 2019 | 6 | 3 168 zł/m² | +16,9% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 2 710 zł/m² | +20,6% | Niska próba |
| 2017 | 6 | 2 248 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat goleniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 755 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 619 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat goleniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 63
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +7 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 60 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 470 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 7 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie goleniowskim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,6 do 3,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 242osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 228osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
403osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
399osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
570osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
676osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
422osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
31
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 425
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 417
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2026, 73,45 m²
Bolesława Krzywoustego 54, Stepnica
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 042 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,45 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 62,65 m²
Osiedle Akacjowe 4, Stepnica
285 000 złCena za metr kwadratowy: 4 549 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,65 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2025, 69,56 m²
Radosna 4, Stepnica
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 444 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,56 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 czerwca 2025, 39,2 m²
Radosna 15, Stepnica
200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 102 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,2 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2025, 61,71 m²
Osiedle Akacjowe 9D, Stepnica
380 000 złCena za metr kwadratowy: 6 158 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,71 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2023, 48,46 m²
Osiedle Akacjowe 9B, Stepnica
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 191 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 listopada 2023, 34,05 m²
Władysława Sikorskiego 34, Stepnica
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 615 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,05 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 listopada 2023, 48,46 m²
Osiedle Akacjowe 10A, Stepnica
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 159 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2023, 73,85 m²
Osiedle Akacjowe 10B, Stepnica
299 000 złCena za metr kwadratowy: 4 049 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,85 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2023, 41,7 m²
Władysława Sikorskiego 37, Stepnica
67 353 złCena za metr kwadratowy: 1 615 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto wynosi 4 549 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 62,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 200 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stepnica - miasto rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 549 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych