Miasto · Ceny transakcyjne
Będzino
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 2 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 7 z 70 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
7 098zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
1 020 000zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
141,1m²
Liczba transakcji ?
5
- 2 października 2024 – 2 października 2026 · 5 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
70
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 7 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
600 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
1 106m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 22 z 36 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBędzino - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 503 transakcje.
Budynki: 5 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 7 098 zł/m². Od 2 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 7 z 70 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 600 000 zł, a mediana powierzchni działek 1 106 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 54 | 5 001 zł/m² | 240 000 zł | 49,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | 22 | 16 794 zł/m² | 552 347 zł | 31,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 19 | 129 zł/m² | 132 000 zł | 1 002,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 350 | 93 zł/m² | 103 100 zł | 1 023,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 5 | 7 098 zł/m² | 1 020 000 zł | 141,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Będzino; część danych: powiat koszaliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 130 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 620 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 778 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 801 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koszaliński
- Liczba mieszkań w próbie
- 332
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koszalińskim w 2025 roku: 7 801 zł miesięcznie. To 83,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 314 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Będzino mieszkało 8 545 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie koszalińskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie koszalińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,1% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 166 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,0 do 4,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 801 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 166 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 545osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 273osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 356osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 895osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 436osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 682osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
137
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
148
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 093
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 871
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 13 sierpnia 2026, 99,72 m²
Rzemieślnicza 38A, Mścice
260 237 złCena za metr kwadratowy: 2 610 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,72 m²
Sprzedaż budynku, 27 maja 2026, 146,51 m²
4D, Dobre Małe
1 040 000 złCena za metr kwadratowy: 7 098 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 146,51 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 24 marca 2026, 133 m²
6L, Zagaje
753 100 złCena za metr kwadratowy: 5 662 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 133 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 26 listopada 2025, 142 m²
2L, Zagaje
1 450 000 złCena za metr kwadratowy: 10 211 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 142 m²
Sprzedaż budynku, 12 czerwca 2025, 141,1 m²
Koszalińska 38C, Mścice
1 020 000 złCena za metr kwadratowy: 7 229 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 141,1 m²
Sprzedaż budynku, 5 września 2024, 141,45 m²
8MD, Strzeżenice
1 300 000 złCena za metr kwadratowy: 9 191 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 141,45 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 27 sierpnia 2024, 119,1 m²
Lubczykowa 4C, Strzeżenice
900 000 złCena za metr kwadratowy: 7 557 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 119,1 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 8 sierpnia 2024, 154,43 m²
24A, Śmiechów
860 000 złCena za metr kwadratowy: 5 569 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 154,43 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 29 stycznia 2024, 43,95 m²
Miodowa 13/1, Kładno
510 000 złCena za metr kwadratowy: 11 604 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,95 m²
Sprzedaż budynku, 25 stycznia 2024, 164,88 m²
Klonowa 27, Mścice
1 200 000 złCena za metr kwadratowy: 7 278 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 164,88 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych