Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

321405_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 20 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 434zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

165 130zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

46,7m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

20

  • 13 maja 2024 – 13 maja 2026 · 20 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 26 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Ińsko - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 154 transakcje.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 434 zł/m², a mediana powierzchni 46,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 20 3 434 zł/m² 165 130 zł 46,7 m²
Garaże 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 7 189 zł/m² 132 500 zł 637,0 m²
Działki rolne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 6 1 619 zł/m² 160 000 zł 79,9 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 95,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 6 5 140 zł/m² 151 000 zł Niska próba
3 pokoje 8 3 229 zł/m² 155 000 zł Niska próba
4 pokoje 4 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 20 3 434 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 7 4 842 zł/m² +78,2% Niska próba
2025 9 2 717 zł/m² −19,5% Niska próba
2024 8 3 374 zł/m² brak danych Niska próba
2021 5 2 980 zł/m² brak danych Niska próba
2015 6 1 977 zł/m² −0,6% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat stargardzki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    110 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 400 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 410 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 879 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat stargardzki
    Liczba mieszkań w próbie
    111

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −20 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 7 879 zł miesięcznie. To 84,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 104 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 711 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 20 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stargardzkim 17,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,5 do 0,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 879 złmiesięcznie

    +123,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,1%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,2%

    −6,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,2%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    1 711osób

    −14,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    824osoby

    −16,8%48,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    887osób

    −13,0%51,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    193osoby

    −19,9%11,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    216osób

    −43,0%12,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    351osób

    −20,9%20,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    493osoby

    −20,2%28,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    458osób

    +39,6%26,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −20 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −11,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −11,6

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    7

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    27

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    17,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    1 679

    −14,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 547

    −14,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    21 kwietnia 2026 Henryka Sienkiewicza 20, Ińsko Lokal 1 150 000 zł 2 879 zł/m² ? 52,1 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    23 marca 2026 Bohaterów Warszawy 36A, Ińsko Lokal 9 210 000 zł 5 147 zł/m² ? 40,8 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    13 lutego 2026 Bohaterów Warszawy 17a, Ińsko Lokal 21 320 000 zł 4 727 zł/m² ? 67,7 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    9 lutego 2026 Zwycięzców 27, Ińsko Lokal 14 185 000 zł 3 776 zł/m² ? 49,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    3 lutego 2026 Bohaterów Warszawy 36C, Ińsko Lokal 29 230 000 zł 4 842 zł/m² ? 47,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    2 lutego 2026 Bohaterów Warszawy 46b, Ińsko Lokal 2 142 000 zł 5 134 zł/m² ? 27,7 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    23 stycznia 2026 Bohaterów Warszawy 36A,36B,36C, Ińsko Lokal 8 160 000 zł 5 263 zł/m² ? 30,4 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    8 grudnia 2025 Bohaterów Warszawy 48a, Ińsko Lokal 9 120 000 zł 2 964 zł/m² ? 40,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    4 grudnia 2025 Henryka Sienkiewicza 31, Ińsko Lokal 3 242 500 zł 4 307 zł/m² ? 56,3 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    2 września 2025 Armii Krajowej 22, Ińsko Lokal 5 110 000 zł 2 696 zł/m² ? 40,8 m² ? 1/1 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto wynosi 3 434 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 165 130 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Ińsko - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 434 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 26 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 26 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych