Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

321803_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 536zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

150 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

67,6m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

22

  • 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 22 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Radowo Małe - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 662 transakcje.

Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 536 zł/m², a mediana powierzchni 67,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 22 2 536 zł/m² 150 000 zł 67,6 m²
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 3 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 29 3,27 zł/m² 30 000 zł 10 000,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 8 1 705 zł/m² 110 000 zł Niska próba
4 izby 6 2 174 zł/m² 135 000 zł Niska próba
5 izb 7 2 688 zł/m² 215 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 22 2 580 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 5 2 688 zł/m² +16,5% Niska próba
2025 12 2 308 zł/m² +5,0% Niska próba
2024 13 2 198 zł/m² +30,3% Niska próba
2023 6 1 687 zł/m² +2,7% Niska próba
2022 15 1 643 zł/m² +42,9% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radowo Małe; część danych: powiat łobeski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 338 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    56,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 203 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 098 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łobeski
    Liczba mieszkań w próbie
    218

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −15,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −14 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łobeskim w 2025 roku: 8 098 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 210 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radowo Małe mieszkało 3 127 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 15,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 14 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łobeskim 18,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie łobeskim w 2025 roku: 15,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 23,9% do 15,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 924 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 204,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,4 do 0,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 098 złmiesięcznie

    +136,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 924 złrocznie

    +204,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,4%

    +4,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    15,4%

    −8,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,6%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 127osób

    −15,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 581osób

    −14,4%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 546osób

    −16,3%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    421osób

    −27,3%13,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    487osób

    −37,4%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    633osoby

    −19,9%20,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    856osób

    −19,6%27,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    730osób

    +51,5%23,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −14 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,8

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    35

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    49

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    −1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 068

    −15,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 799

    −25,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2026, 67,9 m²

      75, Radowo Małe

      239 000 złCena za metr kwadratowy: 3 520 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,9 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 80 m²

      73, Radowo Małe

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 2 688 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80 m²
      • 5 izb
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2026, 58,7 m²

      62, Radowo Małe

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 385 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,7 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2026, 80,05 m²

      91B, Radowo Małe

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 123 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,05 m²
      • 5 izb
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 80 m²

      74, Radowo Małe

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80 m²
      • 5 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2025, 69,02 m²

      19, Czachowo

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,02 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2025, 67,9 m²

      76, Radowo Małe

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 1 915 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,9 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2025, 55,9 m²

      14, Orle

      55 000 złCena za metr kwadratowy: 984 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,9 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2025, 53,6 m²

      90B, Radowo Małe

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 493 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,6 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2025, 59,84 m²

      12, Maliniec

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 671 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,84 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska wynosi 2 536 zł/m² na podstawie 22 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 67,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 150 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Radowo Małe - gmina wiejska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 536 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych