Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny LUBAWKA_2, Lubawka - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
121zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
128 750zł
Mediana powierzchni ?
865,0m²
Liczba transakcji ?
9
- 13 marca 2024 – 13 marca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLUBAWKA_2 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 142 transakcje.
Działki budowlane: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 121 zł/m², a mediana powierzchni 865,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 2 777 zł/m² | 98 768 zł | 38,3 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 121 zł/m² | 128 750 zł | 865,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kamiennogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 99 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 857 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 165 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 726 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamiennogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 37
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −45 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 7 726 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 99 000 zł — z 36 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 5 373 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 45 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamiennogórskim 19,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 939 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,6 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 726 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 373osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 553osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
555osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 074osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 516osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 386osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−45 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−8,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
30
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 318
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 310
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Działki budowlane
Sprzedaż działki budowlanej, 13 marca 2026, 1 198 m²
Nowa Kolonia
180 000 złCena za metr kwadratowy: 150 zł/m²
- powierzchnia działki 1 198 m²
- numer działki 681/2
Sprzedaż działki budowlanej, 14 stycznia 2026, 2 000 m²
NOWA KOLONIA, LUBAWKA
155 000 złCena za metr kwadratowy: 78 zł/m²
- powierzchnia działki 2 000 m²
- numer działki 689/2
Sprzedaż działki budowlanej, 22 sierpnia 2025, 831 m²
LUBAWKA
120 000 złCena za metr kwadratowy: 144 zł/m²
- powierzchnia działki 831 m²
- numer działki 585
Sprzedaż działki budowlanej, 22 maja 2025, 1 198 m²
Nowa Kolonia
145 000 złCena za metr kwadratowy: 121 zł/m²
- powierzchnia działki 1 198 m²
- numer działki 681/2
Sprzedaż działki budowlanej, 25 kwietnia 2025, 735 m²
LUBAWKA
80 000 złCena za metr kwadratowy: 109 zł/m²
- powierzchnia działki 735 m²
- numer działki 484
Sprzedaż działki budowlanej, 8 sierpnia 2024, 2 620 m²
LUBAWKA
128 750 złCena za metr kwadratowy: 49 zł/m²
- powierzchnia działki 2 620 m²
- numer działki 316/26
Sprzedaż działki budowlanej, 25 lipca 2024, 743 m²
LUBAWKA
145 000 złCena za metr kwadratowy: 195 zł/m²
- powierzchnia działki 743 m²
- numer działki 485
Sprzedaż działki budowlanej, 7 czerwca 2024, 516 m²
LUBAWKA
85 000 złCena za metr kwadratowy: 165 zł/m²
- powierzchnia działki 516 m²
- numer działki 414
Sprzedaż działki budowlanej, 26 marca 2024, 865 m²
LUBAWKA
30 000 złCena za metr kwadratowy: 35 zł/m²
- powierzchnia działki 865 m²
- numer działki 221/6
Sprzedaż działki budowlanej, 4 września 2023, 667 m²
LUBAWKA
90 000 złCena za metr kwadratowy: 135 zł/m²
- powierzchnia działki 667 m²
- numer działki 663
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Działki budowlane” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych