Obręb ewidencyjny · lubiński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Obora, lubiński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Obora (Obora, ulica Lubińska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 27 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 218zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
489 000zł
Mediana powierzchni ?
75,0m²
Liczba transakcji ?
27
- 15 września 2024 – 15 września 2026 · 27 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaObora to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 962 transakcje.
Mieszkania: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 218 zł/m², a mediana powierzchni 75,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 27 | 6 218 zł/m² | 489 000 zł | 75,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 20 | 175 zł/m² | 179 000 zł | 533,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 14 | brak danych | brak danych | 336,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 34 | 8 414 zł/m² | 744 950 zł | 86,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 348 248 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 405 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 96,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 74
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +27,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +441 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 348 248 zł — z 74 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 19 176 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 27,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 441 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 678 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 97%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 8,7 do 8,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 678 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
19 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
9 641osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 535osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 133osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 206osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 081osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 877osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 879osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+441 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
23,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
23,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
687
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
246
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
19 163
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
18 563
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2026, 78,15 m²
Lotosowa 10, Obora
629 000 złCena za metr kwadratowy: 8 049 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,15 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2026, 66,71 m²
Lotosowa 6, Obora
728 896 złCena za metr kwadratowy: 10 926 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 78,15 m²
Lotosowa 6, Obora
639 896 złCena za metr kwadratowy: 8 188 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,15 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2026, 51,38 m²
Makowa 8A, Obora
78 780 złCena za metr kwadratowy: 1 533 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,38 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2026, 66,71 m²
Lotosowa 2, Obora
620 000 złCena za metr kwadratowy: 9 294 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2026, 66,71 m²
Lotosowa 12, Obora
585 000 złCena za metr kwadratowy: 8 769 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 66,71 m²
Lotosowa 8, Obora
585 364 złCena za metr kwadratowy: 8 775 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 66,71 m²
Lotosowa 4, Obora
559 900 złCena za metr kwadratowy: 8 393 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 66,71 m²
Lotosowa 10, Obora
580 377 złCena za metr kwadratowy: 8 700 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,71 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 78,15 m²
Lotosowa 12, Obora
650 007 złCena za metr kwadratowy: 8 317 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,15 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych