Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny Obora, Lubin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

021102_2.0020

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 15 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z 40 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

8 414zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

744 950zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni użytkowej ?

86,1m²

Liczba transakcji ?

34

  • 15 września 2024 – 15 września 2026 · 34 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

40

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

750 000zł

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

340m²

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

2kondygnacje

W 16 z 21 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Obora to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 962 transakcje.

Budynki: 34 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 8 414 zł/m². Od 15 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 6 z 40 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 750 000 zł, a mediana powierzchni działek 340 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 27 6 218 zł/m² 489 000 zł 75,0 m²
Handlowo-usługowe 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 20 175 zł/m² 179 000 zł 533,5 m²
Działki rolne Niska próba 14 brak danych brak danych 336,5 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 34 8 414 zł/m² 744 950 zł 86,1 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    348 248 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 405 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    96,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    74

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +27,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +441 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 348 248 zł — z 74 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 19 176 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 27,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 441 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 678 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 97%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 8,7 do 8,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 678 złrocznie

    +97,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    19 176osób

    +27,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    9 641osób

    +27,2%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    9 535osób

    +27,5%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    3 133osoby

    +26,5%16,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 206osób

    +7,6%16,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 081osób

    +8,6%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 877osób

    +41,9%30,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 879osób

    +69,3%15,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +441 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    23,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    23,1

    +6,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    687

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    246

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    8,4

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    19 163

    +27,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    18 563

    +28,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 12 czerwca 2026, 123,39 m²

      Opalowa 18, Obora

      750 000 złCena za metr kwadratowy: 6 078 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 123,39 m²
      • numer budynku 10080
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż budynku, 20 marca 2026, 82,4 m²

      Wrzosowa 12, Obora

      975 000 złCena za metr kwadratowy: 11 833 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 82,4 m²
    3. Sprzedaż budynku, 9 marca 2026, 116,58 m²

      Perłowa 4E, Obora

      870 000 złCena za metr kwadratowy: 7 463 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,58 m²
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż budynku, 18 czerwca 2025, 123,39 m²

      Fiołkowa 4B, Obora

      921 000 złCena za metr kwadratowy: 7 464 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 123,39 m²
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2025, 117,49 m²

      Konwaliowa 2C, Obora

      889 000 złCena za metr kwadratowy: 7 567 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,49 m²
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż budynku, 11 lutego 2025, 117,49 m²

      Opalowa 8, Obora

      950 000 złCena za metr kwadratowy: 8 086 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,49 m²
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż budynku, 4 czerwca 2024, 100 m²

      Opalowa 12, Obora

      860 000 złCena za metr kwadratowy: 8 600 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 100 m²
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż budynku, 14 grudnia 2023, 117,65 m²

      Perłowa 4F, Obora

      690 000 złCena za metr kwadratowy: 5 865 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,65 m²
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż budynku, 28 sierpnia 2023, 104,7 m²

      Bursztynowa 6A, Obora

      790 000 złCena za metr kwadratowy: 7 545 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104,7 m²
    10. Sprzedaż budynku, 12 maja 2023, 127,17 m²

      Kryształowa 7A, Obora

      665 000 złCena za metr kwadratowy: 5 229 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 127,17 m²
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych