Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · lubiński · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Szklary Górne, lubiński

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Szklary Górne (Szklary Górne, ulica Kasztanowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

021102_2.0028

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 045zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

599 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

88,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

17

  • 29 września 2024 – 29 września 2026 · 17 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 12 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Szklary Górne to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 547 transakcji.

Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 045 zł/m², a mediana powierzchni 88,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 17 6 045 zł/m² 599 000 zł 88,3 m²
Inne lokale 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 17 120 zł/m² 150 000 zł 1 070,5 m²
Działki rolne Niska próba 21 92 zł/m² 97 000 zł 1 000,0 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 19 7 187 zł/m² 525 000 zł 86,1 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    268 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 833 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    69,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    74

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +27,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +441 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 268 000 zł — z 73 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 19 176 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 27,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 441 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 678 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 97%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 8,7 do 8,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 678 złrocznie

    +97,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    19 176osób

    +27,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    9 641osób

    +27,2%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    9 535osób

    +27,5%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    3 133osoby

    +26,5%16,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 206osób

    +7,6%16,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 081osób

    +8,6%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 877osób

    +41,9%30,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 879osób

    +69,3%15,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +441 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    23,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    23,1

    +6,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    687

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    246

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    8,4

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    19 163

    +27,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    18 563

    +28,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    24 sierpnia 2026 45, Szklary Górne Lokal 1 675 000 zł 6 831 zł/m² ? 98,8 m² ? 1/1 ? 4 1
    22 czerwca 2026 305, Szklary Górne Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 656 000 zł 7 430 zł/m² ? 88,3 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    4 maja 2026 Kasztanowa 12, Szklary Górne Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 108 000 zł 4 538 zł/m² ? 23,8 m² ? 1/1 ? 2 1
    29 kwietnia 2026 50E, Szklary Górne Lokal 22 Udziały wymagają uwagi ? 95 000 zł 3 532 zł/m² ? 26,9 m² ? 1/1 ? 2 3
    25 lutego 2026 307, Szklary Górne Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 619 000 zł 7 010 zł/m² ? 88,3 m² ? 1/1 ? 5 1
    7 stycznia 2026 Kasztanowa 12, Szklary Górne Lokal 2 170 000 zł 4 400 zł/m² ? 38,6 m² ? 1/1 ? 2 1
    19 grudnia 2025 Kasztanowa 12, Szklary Górne Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 72 000 zł 3 025 zł/m² ? 23,8 m² ? 1/1 ? 2 1
    24 listopada 2025 304, Szklary Górne Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 624 130 zł 6 299 zł/m² ? 99,1 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    9 października 2025 302, Szklary Górne Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 599 000 zł 6 045 zł/m² ? 99,1 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    22 września 2025 Jodłowa 13, Szklary Górne Lokal 2 720 000 zł 9 690 zł/m² ? 74,3 m² ? 1/1 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Szklary Górne

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 12 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych