Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · strzeliński · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Prusy, strzeliński

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Prusy (Prusy, ulica Pocztowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

021702_2.0017

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 10 grudnia 2023 – 10 grudnia 2025 · 3 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Prusy to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 68 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 9 6,06 zł/m² 60 354 zł 5 071,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kondratowice; część danych: powiat strzeliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    78 400 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 637 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    52,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 740 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 897 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzeliński
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −12,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −23 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 8 897 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 78 400 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kondratowice mieszkały 3 883 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzelińskim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 326 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 190,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 897 złmiesięcznie

    +147,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 326 złrocznie

    +190,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    94,9%

    +8,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    12,1%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    9,2%

    +0,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 883osoby

    −12,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 983osoby

    −12,3%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 900osób

    −12,8%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    499osób

    −25,4%12,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    645osób

    −24,4%16,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    820osób

    −24,1%21,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 051osób

    −14,1%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    868osób

    +41,6%22,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −23 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,9

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    30

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    53

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    29,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,1

    +1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 879

    −12,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 073

    −14,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2025, 42,85 m²

      Parkowa 9, Prusy

      79 800 złCena za metr kwadratowy: 1 862 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,85 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2024, 69,51 m²

      Pocztowa 9, Prusy

      275 000 złCena za metr kwadratowy: 3 956 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,51 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2024, 53,48 m²

      Kościelna 5, Prusy

      77 000 złCena za metr kwadratowy: 1 440 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,48 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2023, 113,59 m²

      Pocztowa 9, Prusy

      460 000 złCena za metr kwadratowy: 4 050 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 113,59 m²
      • 5 izb
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2022, 50,95 m²

      Parkowa 9, Prusy

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 472 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,95 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2021, 51,66 m²

      Parkowa 9, Prusy

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 549 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,66 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2021, 52,01 m²

      Parkowa 9, Prusy

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 577 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2020, 69,54 m²

      Pocztowa 26, Prusy

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 726 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,54 m²
      • 4 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2019, 56,6 m²

      Słoneczna 2, Prusy

      54 500 złCena za metr kwadratowy: 963 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,6 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2018, 49,32 m²

      Parkowa 9, Prusy

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 217 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,32 m²
      • 2 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych