Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Kalno, Żarów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
5 683 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
300 000 zł
Mediana metrażu
38,0 m²
Liczba transakcji
3
Ostatnie 24 miesięcy · 3 akty notarialne
Opis obszaru
Kalno to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 145 transakcji.
Budynki: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 7 | 722 zł/m² | 58 200 zł | 91,0 m² |
| Inne lokale | 1 | 1 736 zł/m² | 70 000 zł | 44,0 m² |
| Działki budowlane | 77 | 25 zł/m² | 39 000 zł | 1 022,0 m² |
| Działki rolne | 72 | 2 zł/m² | 30 000 zł | 8 360,0 m² |
| Działki pozostałe | 11 | 1 zł/m² | 7 750 zł | 788,5 m² |
| Budynki | 3 | 5 683 zł/m² | 300 000 zł | 38,0 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat świdnickiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie świdnickim w 2025 r.: 8 327 zł miesięcznie. To 88,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 122,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 58 200 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 7 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 5 684 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 0,2%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 3 osoby więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie świdnickim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,4 do 19,7.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie świdnickim w 2025 r.: 7,2%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,9% do 7,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,9 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 58 200 zł
- Mediana ceny za m²
- 722 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 91,0 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 007 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 327 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat świdnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie świdnickim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy przybyły 3 osoby przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie świdnickim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2022 | Wostówka 11b, Kalno Budynek 130_BUD | 215 000 zł | 5 683 zł/m² ? | 37,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 01.07.2022 | Wostówka 11b, Kalno Budynek 173_BUD | 215 000 zł | 3 047 zł/m² ? | 70,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 01.07.2022 | Wostówka 11b, Kalno Budynek 97_BUD | 215 000 zł | 8 028 zł/m² ? | 26,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.04.2019 | Diamentowa 5, Kalno Budynek 256_BUD | 300 000 zł | 1 714 zł/m² ? | 175,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.04.2019 | Diamentowa 5, Kalno Budynek 407_BUD | 300 000 zł | 8 333 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.04.2019 | Diamentowa 5, Kalno Budynek 35_BUD | 300 000 zł | 11 111 zł/m² ? | 27,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.04.2019 | Diamentowa 5, Kalno Budynek 128_BUD | 300 000 zł | 7 895 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.04.2019 | Diamentowa 5, Kalno Budynek 170_BUD | 300 000 zł | 5 263 zł/m² ? | 57,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 21.12.2018 | Kalno Budynek 209_BUD | 78 530 zł | 816 zł/m² ? | 96,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.