Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Czerńczyce, Kąty Wrocławskie - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
3 627 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
330 000 zł
Mediana metrażu
80,4 m²
Liczba transakcji
14
Ostatnie 24 miesięcy · 14 aktów notarialnych
Opis obszaru
Czerńczyce to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 56 transakcji.
Budynki: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 7 | 2 115 zł/m² | 81 000 zł | 50,8 m² |
| Inne lokale | 2 | 240 zł/m² | 11 500 zł | 42,9 m² |
| Działki budowlane | 11 | 45 zł/m² | 91 000 zł | 1 200,0 m² |
| Działki rolne | 25 | 4 zł/m² | 17 780 zł | 9 450,0 m² |
| Działki pozostałe | 4 | — | — | 852,0 m² |
| Budynki | 14 | 3 627 zł/m² | 330 000 zł | 80,4 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat wrocławskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim w 2025 r.: 9 524 zł miesięcznie. To 101,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 156,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 81 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 7 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 24 088 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 47,9%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 460 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 12,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,2%. Stan na koniec 2025 r.Sprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wrocławskim 15,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,9 do 15,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrocławskim w 2025 r.: 2,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 3,4% do 2,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 12,6 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 81 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 2 115 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 822 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 9 524 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrocławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy przybyło 460 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wrocławskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 15_BUD | 3 671 907 zł | 11 011 zł/m² ? | 333,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 248_BUD | 3 671 907 zł | 1 977 zł/m² ? | 1 857,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 3_BUD | 3 671 907 zł | 21 453 zł/m² ? | 171,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 79_BUD | 1 012 880 zł | 2 219 zł/m² ? | 456,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 3_BUD | 186 751 zł | 12 892 zł/m² ? | 14,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 8_BUD | 3 671 907 zł | 7 526 zł/m² ? | 487,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 10_BUD | 3 671 907 zł | 1 465 zł/m² ? | 2 506,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 23_BUD | 1 012 880 zł | 12 221 zł/m² ? | 82,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 252_BUD | 3 671 907 zł | 41 163 zł/m² ? | 89,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.04.2023 | Lotnicza 12A, Mirosławice Budynek 12_BUD | 3 671 907 zł | 335 225 zł/m² ? | 11,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.