Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

022304_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

9 905zł/m²

Cena transakcyjna −11,3% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

555 600zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

55,4m²

Liczba transakcji ?

416

  • 21 maja 2025 – 21 maja 2026 · 416 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kąty Wrocławskie - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 381 transakcji.

Mieszkania: 416 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 9 905 zł/m², a mediana powierzchni 55,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 416 9 905 zł/m² 555 600 zł 55,4 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe 2 brak danych brak danych brak danych
Biurowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Produkcyjne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 103 267 zł/m² 318 128 zł 1 099,0 m²
Działki rolne 46 24 zł/m² 145 000 zł 3 289,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 6 8 325 zł/m² 912 500 zł 106,9 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 98,4%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 322 9 875 zł/m² Wiarygodna
Rynek wtórny 100 11 274 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Smolec 217 10 436 zł/m²
Krzeptów 167 10 658 zł/m²
Zabrodzie 162 9 861 zł/m²
Mokronos Dolny 44 8 442 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 120 9 674 zł/m² −2,5% Wiarygodna
2025 432 9 921 zł/m² +13,8% Wiarygodna
2024 294 8 720 zł/m² −5,0% Wiarygodna
2023 166 9 176 zł/m² +36,1% Wiarygodna
2022 328 6 741 zł/m² +13,0% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat wrocławski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    320 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 562 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    55,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    81 828 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 519 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wrocławski
    Liczba mieszkań w próbie
    3 131

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +47,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +460 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 9 519 zł miesięcznie. To 101,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 320 000 zł — z 3 097 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 24 088 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 47,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 460 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 12,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,2%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrocławskim 16,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 2,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 3,4% do 2,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 23,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 18,2 do 23,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 519 złmiesięcznie

    +156,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    101,6%

    +12,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    2,0%

    −1,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,4%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    24 088osób

    +47,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    11 929osób

    +47,6%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    12 159osób

    +48,2%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 582osoby

    +56,8%19,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 731osób

    +26,4%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    6 487osób

    +47,3%26,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    6 210osób

    +49,0%25,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    3 078osób

    +66,9%12,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +460 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    19,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    18,1

    +3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    712

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    252

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    23,5

    +5,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    23 783

    +49,0%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    15 035

    +118,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 51,38 m²

      Jagodowa 8A, Krzeptów

      595 000 złCena za metr kwadratowy: 11 580 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,38 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 67,09 m²

      Rdestowa 8B, Smolec

      649 000 złCena za metr kwadratowy: 9 674 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,09 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 41,35 m²

      Poziomkowa 20, Krzeptów

      491 000 złCena za metr kwadratowy: 11 874 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,35 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 22,3 m²

      3c, Zabrodzie

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 9 417 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 22,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 88,22 m²

      Wróbla 6, Pełcznica

      746 458 złCena za metr kwadratowy: 8 461 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 88,22 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 84,5 m²

      Orzechowa 20, Mokronos Dolny

      772 958 złCena za metr kwadratowy: 9 147 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 84,5 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2026, 76,48 m²

      Topolowa 185, Smolec

      694 000 złCena za metr kwadratowy: 9 074 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,48 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 130,89 m²

      Ikara 14, Kębłowice

      1 170 000 złCena za metr kwadratowy: 8 939 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 130,89 m²
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 119,27 m²

      Brzoskwiniowa 21M, Mokronos Dolny

      1 070 000 złCena za metr kwadratowy: 8 971 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 119,27 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 88,22 m²

      Wróbla 6, Pełcznica

      747 862 złCena za metr kwadratowy: 8 477 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 88,22 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski wynosi 9 905 zł/m² na podstawie 416 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 55,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 555 600 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski?

    Mediana ceny wynosi 9 875 zł/m² na rynku pierwotnym i 11 274 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 98,4%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kąty Wrocławskie - obszar wiejski spadły o 11,3% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 9 905 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych