Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny CIEPLICE - IV, Jelenia Góra
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 12 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 27 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 12 października 2024 – 12 października 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
27
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
307 500zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
377m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 5 z 10 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCIEPLICE - IV to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 653 transakcje.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 12 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 27 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 307 500 zł, a mediana powierzchni działek 377 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 73 | 5 739 zł/m² | 325 000 zł | 56,7 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 6 | 228 zł/m² | 226 500 zł | 788,5 m² |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Jelenia Góra; część danych: Jelenia Góra Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 160 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 000 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 78 510 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 113 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Jelenia Góra
- Liczba mieszkań w próbie
- 580
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −28 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Jeleniej Górze w 2025 roku: 9 113 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 568 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Jelenia Góra mieszkało 73 470 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 28 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 28,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Jeleniej Górze 38,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Jeleniej Górze w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,7% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 960 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 178,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 3,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 113 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 960 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
97,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
73 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
33 936osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
39 534osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
7 956osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
8 954osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
15 215osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
20 405osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
20 940osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−28 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
692
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
720
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
38,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
71 645
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
66 185
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 29 grudnia 2017, 19 m²
JUSZCZAKA 10A, Jelenia Góra
50 000 złCena za metr kwadratowy: 2 632 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 19 m²
Sprzedaż budynku, 22 lipca 2017, 118 m²
MIŁOSZA 1G, Jelenia Góra
428 000 złCena za metr kwadratowy: 3 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 118 m²
Sprzedaż budynku, 20 kwietnia 2017, 118 m²
MILOSZA 1H, Jelenia Góra
413 000 złCena za metr kwadratowy: 3 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 118 m²
Sprzedaż budynku, 31 marca 2017, 110 m²
PUŁASKIEGO 12A, JELENIA GÓRA
250 000 złCena za metr kwadratowy: 2 273 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110 m²
Sprzedaż budynku, 7 grudnia 2016, 195 m²
FRANCISZKA JUSZCZAKA 18 A, JELENIA GÓRA
340 000 złCena za metr kwadratowy: 1 744 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 195 m²
Sprzedaż budynku, 9 stycznia 2012, 135 m²
MIŁOSZA 20, JELENIA GÓRA
650 000 złCena za metr kwadratowy: 4 815 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 135 m²
Sprzedaż budynku, 4 lutego 2008, 35 m²
STWOSZA, JELENIA GÓRA
115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 286 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35 m²
Sprzedaż budynku, 3 kwietnia 2006, 96 m²
CIEPLICKA 82 D, JELENIA GÓRA
125 000 złCena za metr kwadratowy: 1 302 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96 m²
Sprzedaż budynku, 10 lutego 2006, 503 m²
PUŁASKIEGO, JELENIA GÓRA
322 000 złCena za metr kwadratowy: 640 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 503 m²
Sprzedaż budynku, 22 lipca 2005, 228 m²
CZARNIECKIEGO 5, JELENIA GÓRA - MIASTO
115 000 złCena za metr kwadratowy: 504 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 228 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych