Obręb ewidencyjny · włodawski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb URSZULIN, włodawski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym URSZULIN (Urszulin, ulica Kwiatowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 518zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
344 500zł
Mediana powierzchni ?
71,1m²
Liczba transakcji ?
6
- 26 czerwca 2024 – 26 czerwca 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 5 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaURSZULIN to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 50 transakcji.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 518 zł/m², a mediana powierzchni 71,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 4 518 zł/m² | 344 500 zł | 71,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Urszulin; część danych: powiat włodawski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 290 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 394 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 665 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 910 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat włodawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −8 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie włodawskim w 2025 roku: 7 910 zł miesięcznie. To 84,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 290 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Urszulin mieszkało 4 010 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie włodawskim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 496 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie włodawskim w 2025 roku: 17,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,8% do 17,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 283 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 162,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 5,3 do 4,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 910 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 283 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 010osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 016osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 994osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
622osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
693osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
846osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 077osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
772osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−8 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 589
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 487
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 czerwca 2026 | Chełmska 17 lok. 4, Urszulin Lokal 4 | 350 000 zł | 4 587 zł/m² ? | 76,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 3 marca 2026 | Szkolna 20 lok. 10, Urszulin Lokal 7 | 339 000 zł | 4 449 zł/m² ? | 76,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 12 listopada 2025 | Chełmska 17 lok. 1, Urszulin Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 415 000 zł | 4 792 zł/m² ? | 86,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 6 października 2025 | Chełmska 17 lok. 11, Urszulin Lokal 11 | 290 000 zł | 4 394 zł/m² ? | 66,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 26 maja 2025 | Chełmska 5A lok. 31, Urszulin Lokal 14 | 395 000 zł | 6 628 zł/m² ? | 59,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 12 lipca 2024 | Chełmska 17 lok. 12, Urszulin Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 210 000 zł | 3 896 zł/m² ? | 53,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 19 kwietnia 2024 | Szkolna 20 lok. 11, Urszulin Lokal 1 | 277 500 zł | 3 456 zł/m² ? | 80,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 2 kwietnia 2024 | Szkolna 5A lok. 10, Urszulin Lokal 29 | 380 000 zł | 6 835 zł/m² ? | 55,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 16 lutego 2024 | Chełmska 5 lok. 12, Urszulin Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 320 000 zł | 4 301 zł/m² ? | 74,4 m² ? | / ? | 4 | 3 |
| 2 lutego 2024 | Chełmska 5A lok. 24, Urszulin Lokal 25 Udziały wymagają uwagi ? | 260 000 zł | 5 909 zł/m² ? | 44,0 m² ? | / ? | 2 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 5 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych