Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny nr 1 — Międzyrzecz, ul. Poznańska, Międzyrzecz - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny 1 080302_4.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 931 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

857 250 zł

Mediana metrażu

63,9 m²

Liczba transakcji

21

Ostatnie 24 miesięcy · 21 aktów notarialnych

Opis obszaru

1 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 191 transakcji.

Budynki: 21 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 5 931 zł/m², a mediana metrażu 63,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 99 4 611 zł/m² 272 480 zł 54,4 m²
Inne lokale 15 2 004 zł/m² 44 200 zł 34,6 m²
Działki budowlane 27 90 000 zł 388,0 m²
Działki rolne 30 148 500 zł 1 126,0 m²
Działki pozostałe 6 43 000 zł 463,0 m²
Budynki 21 5 931 zł/m² 857 250 zł 63,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat międzyrzecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie międzyrzeckim w 2025 r.: 8 299 zł miesięcznie. To 88,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 272 480 zł — z 99 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 16 372 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 11%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 119 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,2%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie międzyrzeckim 23,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,0 do 23,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie międzyrzeckim w 2025 r.: 8,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,9% do 8,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
272 480 zł
Mediana ceny za m²
4 611 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
54,4 m²
Szacunkowy dochód netto
5 987 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 299 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat międzyrzecki
Liczba mieszkań w próbie
99
Cena całego mieszkania 272 480 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 844 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 99 582 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -11,0%
Saldo migracji 2025 -119 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie międzyrzeckim

?
8 299 zł+139,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
88,5%+5,0
Stopa bezrobocia?
8,1%-7,8
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,9%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
16 372 -11,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
7 776-12,4%
Kobiety?
8 596-9,6%
Wiek
0-14 lat?
2 195-18,9%
15-29 lat?
2 355-27,5%
30-44 lata?
3 555-20,3%
45-64 lata?
4 444-12,2%
65+?
3 823+30,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 119 osób przez migracje w 2025 r.

?
-119 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-7,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
-7,2-6,7
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
134
Wymeldowania?
253

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie międzyrzeckim

?
23,8+2,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,0-0,7
Wodociąg?
15 930-10,4%
Kanalizacja?
15 602-10,2%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
06.05.2026 Osiedle Centrum Budynek 472_BUD 18,9 m² ?
13.04.2026 Rzemieślnicza 5, Międzyrzecz Budynek 2351_BUD 118,7 m² ?
19.02.2026 Osiedle Centrum Budynek 738_BUD 966 000 zł 3 957 zł/m² ? 244,1 m² ?
23.12.2025 Osiedle Henryka Sienkiewicza Budynek 1467_BUD Udziały wymagają uwagi ? 90,5 m² ?
16.12.2025 Sienkiewicza 56, Międzyrzecz Budynek 1933_BUD 63,9 m² ?
16.12.2025 Sienkiewicza 56, Międzyrzecz Budynek 1934_BUD 63,9 m² ?
01.12.2025 Osiedle Centrum Budynek 1705_BUD 19,6 m² ?
28.11.2025 Słoneczna 17E, Międzyrzecz Budynek 2349_BUD Udziały wymagają uwagi ? 748 500 zł 7 906 zł/m² ? 94,7 m² ?
28.11.2025 Słoneczna 17D, Międzyrzecz Budynek 2348_BUD Udziały wymagają uwagi ? 94,7 m² ?
17.11.2025 Sportowa 16, Międzyrzecz Budynek 222_BUD 74,5 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie międzyrzeckim