Obręb ewidencyjny · nowosolski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb RADWANÓW, nowosolski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym RADWANÓW (Radwanów), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 12 czerwca 2023 – 12 czerwca 2025 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRADWANÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 60 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 9 | 7,22 zł/m² | 52 700 zł | 4 200,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nowosolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 61 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 166 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 64,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 375 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 363 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowosolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 8 363 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 61 500 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 298 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,9%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosolskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,3 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 363 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 298osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 187osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 111osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
911osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 095osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 353osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 742osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 197osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
104
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
104
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 129
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 331
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2024, 54,2 m²
32B, Radwanów
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 476 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,2 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2023, 64,5 m²
33B, Radwanów
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 101 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2023, 55,8 m²
32"C", Radwanów
58 000 złCena za metr kwadratowy: 1 039 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2021, 38,7 m²
32A, Radwanów
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 292 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2021, 67,9 m²
32B, Radwanów
60 000 złCena za metr kwadratowy: 884 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,9 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2020, 64,1 m²
28B, Radwanów
105 000 złCena za metr kwadratowy: 1 638 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2019, 55,8 m²
32"C", Radwanów
20 000 złCena za metr kwadratowy: 358 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2019, 49,6 m²
RADWANÓW 32A, Radwanów
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 008 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2019, 77,2 m²
33B, Radwanów
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 073 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,2 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2015, 64,1 m²
RADWANÓW 28, Radwanów
48 000 złCena za metr kwadratowy: 749 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych