Obręb ewidencyjny · wschowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb TYLEWICE, wschowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym TYLEWICE (Tylewice), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 23 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 442zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
90 000zł
Mediana powierzchni ?
47,0m²
Liczba transakcji ?
23
- 25 maja 2024 – 25 maja 2026 · 23 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 10 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTYLEWICE to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 49 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 6 | 59 zł/m² | 76 000 zł | 1 502,0 m² |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat wschowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 90 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 442 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 797 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 804 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wschowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −13 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wschowskim w 2025 roku: 7 804 zł miesięcznie. To 83,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 141,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 90 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 954 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 13 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wschowskim 20,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wschowskim w 2025 roku: 8,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,1% do 8,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,8 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 804 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 954osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 558osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 396osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 089osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 250osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 563osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 808osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 244osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−13 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
61
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
74
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 563
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 264
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 października 2021 | 72c, Tylewice Lokal 6 | 100 000 zł | 2 481 zł/m² ? | 40,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 31 sierpnia 2020 | 9C, Tylewice Lokal 1 | 60 000 zł | 1 605 zł/m² ? | 37,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 27 listopada 2019 | 9C, Tylewice Lokal 6 | 103 000 zł | 2 340 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 16 września 2019 | 9C, Tylewice Lokal 3 | 69 000 zł | 1 479 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 5 listopada 2018 | Tylewice Lokal 3 | 110 000 zł | 1 538 zł/m² ? | 71,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 19 stycznia 2018 | 72b, Tylewice Lokal 2 | 110 000 zł | 1 695 zł/m² ? | 64,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 30 grudnia 2015 | 72c, Tylewice Lokal 2 | 108 000 zł | 2 004 zł/m² ? | 53,9 m² ? | brak danych | 4 | 2 |
| 28 listopada 2015 | 72b, Tylewice Lokal 72B | 90 000 zł | 2 233 zł/m² ? | 40,3 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 15 grudnia 2014 | 72e, Tylewice Lokal 11 | 135 000 zł | 3 668 zł/m² ? | 36,8 m² ? | 1/2 ? | 4 | brak danych |
| 28 marca 2013 | 73, Tylewice Lokal 0 | 102 000 zł | 2 170 zł/m² ? | 47,0 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym TYLEWICE
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 10 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych