Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · pabianicki · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb P-12, pabianicki

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym P-12 (Pabianice, ulica Targowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

100802_1.0012

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 19 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 128zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

190 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

37,7m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

19

  • 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 19 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

P-12 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 162 transakcje.

Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 128 zł/m², a mediana powierzchni 37,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 19 5 128 zł/m² 190 000 zł 37,7 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Pabianice; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    114 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 225 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    37,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 131 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 089 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pabianicki
    Liczba mieszkań w próbie
    132

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −108 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 114 500 zł — z 130 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pabianice mieszkały 59 302 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 108 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 439 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,5 do 1,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 089 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 439 złrocznie

    +166,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,3%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,6%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,2%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    59 302osoby

    −11,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    27 348osób

    −11,2%46,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    31 954osoby

    −11,5%53,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 903osoby

    −18,0%11,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    7 801osób

    −27,3%13,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    12 309osób

    −22,3%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    16 743osoby

    −9,9%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    15 546osób

    +16,7%26,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −108 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,4

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    470

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    578

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    55 305

    −10,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    51 563

    −5,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2026, 41,07 m²

      Jana Pawła II 24, Pabianice

      172 694 złCena za metr kwadratowy: 4 205 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,07 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2026, 26,51 m²

      Jana Matejki 49, Pabianice

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 6 413 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,51 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2026, 37,05 m²

      Cicha 35, Pabianice

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 128 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,05 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2026, 49,61 m²

      Stanisława Moniuszki 12, Pabianice

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 225 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,61 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2026, 26,13 m²

      Południowa 25, Pabianice

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 6 315 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,13 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2026, 99,9 m²

      Świętokrzyska 6, Pabianice

      450 000 złCena za metr kwadratowy: 4 505 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 99,9 m²
      • 7 izb
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 108,28 m²

      Południowa 25, Pabianice

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 1 847 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,28 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2025, 23,2 m²

      Mariańska 2, Pabianice

      147 000 złCena za metr kwadratowy: 6 336 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 23,2 m²
      • 1 izba
      • piętro 3
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lipca 2025, 40,6 m²

      Piękna 4, Pabianice

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 448 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2025, 36,58 m²

      Stanisława Moniuszki 56/58, Pabianice

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 6 698 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,58 m²
      • 4 izby
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych