Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Pabianice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1008021

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 941zł/m²

Cena transakcyjna +87,7% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

158 950zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

7,9m²

Liczba transakcji ?

1 318

  • 4 września 2024 – 4 września 2026 · 1 318 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 17 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Pabianice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 101 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 114 194 zł/m² 183 420 zł 878,5 m²
Działki rolne Niska próba 9 60 zł/m² 74 000 zł 1 183,5 m²
Działki pozostałe Niska próba 10 brak danych brak danych 459,0 m²
Budynki 177 brak danych brak danych 81,6 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 60 54 213 zł/m² +85,7% Wiarygodna
2021 96 29 197 zł/m² +441,8% Wiarygodna
2020 150 5 389 zł/m² +57,0% Wiarygodna
2019 263 3 433 zł/m² +15,7% Wiarygodna
2018 217 2 966 zł/m² −30,2% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Pabianice; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    158 950 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 941 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    7,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 131 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 089 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pabianicki
    Liczba mieszkań w próbie
    1 318

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −108 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 158 950 zł — z 799 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pabianice mieszkały 59 302 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 108 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 439 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,5 do 1,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 089 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 439 złrocznie

    +166,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,3%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,6%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,2%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    59 302osoby

    −11,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    27 348osób

    −11,2%46,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    31 954osoby

    −11,5%53,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 903osoby

    −18,0%11,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    7 801osób

    −27,3%13,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    12 309osób

    −22,3%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    16 743osoby

    −9,9%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    15 546osób

    +16,7%26,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −108 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,4

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    470

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    578

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    55 305

    −10,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    51 563

    −5,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    14 sierpnia 2024 Jutrzkowicka 46K, Pabianice Lokal 543 286 zł 5 888 zł/m² ? 92,3 m² ? 1/1 ? 4 1
    14 sierpnia 2024 Jutrzkowicka 46K, Pabianice Lokal 406 684 zł 5 888 zł/m² ? 69,1 m² ? 1/1 ? 3 1
    14 sierpnia 2024 Jutrzkowicka 46K, Pabianice Lokal 412 101 zł 5 888 zł/m² ? 70,0 m² ? 1/1 ? 3 1
    14 sierpnia 2024 Jutrzkowicka 46K, Pabianice Lokal 413 161 zł 5 888 zł/m² ? 70,2 m² ? 1/1 ? 3 1
    14 sierpnia 2024 Jutrzkowicka 46K, Pabianice Lokal 542 874 zł 5 888 zł/m² ? 92,2 m² ? 1/1 ? 4 1
    3 lipca 2024 gen. Jarosława Dąbrowskiego 10, Pabianice Lokal 55 000 zł 1 315 zł/m² ? 41,8 m² ? 1/1 ? 3 3
    3 lipca 2024 gen. Jarosława Dąbrowskiego 10, Pabianice Lokal 45 000 zł 1 310 zł/m² ? 34,4 m² ? 1/1 ? 2 2
    30 listopada 2022 Karniszewice Lokal Udziały wymagają uwagi ? 115 000 zł 70 166 zł/m² ? 1,6 m² ? 46/1000 ? 3 3
    29 listopada 2022 Pabianice Lokal Udziały wymagają uwagi ? 270 000 zł 2 217 203 zł/m² ? 0,1 m² ? 4946/2008861 ? 2 1
    28 listopada 2022 Pabianice Lokal Udziały wymagają uwagi ? 220 000 zł 734 396 zł/m² ? 0,3 m² ? 3800/482031 ? 5 4

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Pabianice

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Pabianice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Pabianice wynosi 3 941 zł/m² na podstawie 1 318 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Pabianice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 7,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 158 950 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Pabianice rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Pabianice wzrosły o 87,7% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 941 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych