Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Ksawerów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 29 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 669zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
694 000zł
Mediana powierzchni ?
90,8m²
Liczba transakcji ?
29
- 1 września 2024 – 1 września 2026 · 29 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 9 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKsawerów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 411 transakcji.
Mieszkania: 29 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 669 zł/m², a mediana powierzchni 90,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 29 | 7 669 zł/m² | 694 000 zł | 90,8 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 60 | 279 zł/m² | 320 000 zł | 780,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 11 | 68 zł/m² | 52 500 zł | 1 217,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 320,5 m² |
| Budynki Niska próba | 39 | brak danych | brak danych | 94,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 5 | 7 248 zł/m² | 551 350 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 19 | 7 669 zł/m² | 699 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 26 | 7 639 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| KSAWERÓW | 42 | 7 629 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 7 669 zł/m² | +0,8% | Niska próba |
| 2025 | 17 | 7 609 zł/m² | +3,9% | Niska próba |
| 2024 | 47 | 7 321 zł/m² | +16,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 25 | 6 308 zł/m² | +17,2% | Niska próba |
| 2022 | 23 | 5 380 zł/m² | +12,0% | Niska próba |
| 2021 | 8 | 4 805 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ksawerów; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 463 483 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 753 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 73,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 125
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +53 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 463 483 zł — z 125 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Ksawerów mieszkały 7 634 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 53 osoby więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 988 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 226,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,5 do 7,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 988 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 634osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 667osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 967osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 076osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 134osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 542osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 610osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+53 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
6,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
173
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
120
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 788
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 813
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 marca 2026 | Zachodnia 23a, Ksawerów Lokal 6 | 255 000 zł | 6 911 zł/m² ? | 36,9 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 23 stycznia 2026 | Familijna 13, Ksawerów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 704 000 zł | 7 669 zł/m² ? | 91,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | Familijna 11, Ksawerów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 709 000 zł | 7 740 zł/m² ? | 91,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 stycznia 2026 | Familijna 13, Ksawerów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 729 000 zł | 8 055 zł/m² ? | 90,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 stycznia 2026 | Familijna 10, Ksawerów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 759 000 zł | 6 753 zł/m² ? | 112,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 grudnia 2025 | Familijna 17, Ksawerów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 679 000 zł | 7 462 zł/m² ? | 91,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 5 grudnia 2025 | Familijna 14, Ksawerów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 679 000 zł | 7 914 zł/m² ? | 85,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 5 grudnia 2025 | Familijna 17, Ksawerów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 729 000 zł | 8 011 zł/m² ? | 91,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 4 grudnia 2025 | Familijna 15, Ksawerów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 699 000 zł | 7 681 zł/m² ? | 91,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 4 grudnia 2025 | Familijna 15, Ksawerów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 719 000 zł | 7 875 zł/m² ? | 91,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Ksawerów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ksawerów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ksawerów wynosi 7 669 zł/m² na podstawie 29 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ksawerów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 90,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 694 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ksawerów?
Mediana ceny wynosi 7 639 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 96,6%.
Czy ceny mieszkań w gminie Ksawerów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ksawerów wzrosły o 0,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 669 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 9 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych