Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Pabianice

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

1008072

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 656zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

460 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

79,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 26 sierpnia 2024 – 26 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 9 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Pabianice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 946 transakcji.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 656 zł/m², a mediana powierzchni 79,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 5 656 zł/m² 460 000 zł 79,0 m²
Działki budowlane 249 141 zł/m² 150 000 zł 1 000,0 m²
Działki rolne Niska próba 35 7 zł/m² 45 000 zł 3 929,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 5 brak danych brak danych 2 036,0 m²
Budynki 112 5 909 zł/m² 570 000 zł 86,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
3 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 3 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 2 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 3 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Pabianice; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    447 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 320 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    62,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 131 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 089 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pabianicki
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +33,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +160 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 447 500 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pabianice mieszkały 9 282 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 33,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 160 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 747 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 103,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 13,0 do 6,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 089 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 747 złrocznie

    +103,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,3%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,6%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,8%

    −1,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 282osoby

    +33,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 595osób

    +34,3%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 687osób

    +31,9%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 785osób

    +52,4%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 441osób

    +14,1%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 056osób

    +19,6%22,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 659osób

    +40,9%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 341osób

    +43,4%14,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +160 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    17,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    17,2

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    235

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    75

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    −6,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    9 274

    +33,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 164

    +77,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    7 stycznia 2026 1GB, Władysławów Lokal 2 750 000 zł 9 492 zł/m² ? 79,0 m² ? 1/1 ? 4 2
    1 października 2025 1GA, Władysławów Lokal 2 755 000 zł 9 530 zł/m² ? 79,2 m² ? 1/1 ? 4 2
    9 września 2025 18R, Porszewice Lokal 2 190 000 zł 5 367 zł/m² ? 35,4 m² ? 1/1 ? 2 1
    13 sierpnia 2025 2, Huta Janowska Lokal 8 110 000 zł 1 749 zł/m² ? 62,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    13 lutego 2025 1GC, Władysławów Lokal 2 460 000 zł 5 656 zł/m² ? 81,3 m² ? 1/1 ? 4 2
    28 marca 2024 18G, Porszewice Lokal 4 140 000 zł 2 789 zł/m² ? 50,2 m² ? 1/1 ? 2 2
    5 lutego 2024 Władysławów Lokal 1 480 000 zł 7 684 zł/m² ? 62,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    1 lutego 2024 Władysławów Lokal 1 435 000 zł 6 983 zł/m² ? 62,3 m² ? 1/1 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Pabianice

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Pabianice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Pabianice wynosi 5 656 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Pabianice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 79,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 460 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Pabianice?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Pabianice rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Pabianice nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 656 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 9 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych