Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lutomiersk
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 746zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
800 000zł
Mediana powierzchni ?
106,0m²
Liczba transakcji ?
9
- 18 sierpnia 2024 – 18 sierpnia 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 9 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLutomiersk to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 206 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 746 zł/m², a mediana powierzchni 106,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 7 746 zł/m² | 800 000 zł | 106,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 222 | 122 zł/m² | 171 000 zł | 1 202,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 121 | 72 zł/m² | 93 750 zł | 1 462,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 33 | 10 zł/m² | 40 000 zł | 2 701,0 m² |
| Budynki Niska próba | 105 | 8 079 zł/m² | 433 500 zł | 80,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 4 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 8 | 7 783 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Lutomiersk - obszar wiejski | 9 | 7 746 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8 | 7 731 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lutomiersk; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
11,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 775 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 731 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 105,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +166 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 775 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 11,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lutomiersk mieszkały 9 744 osoby. Od 2022 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 166 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 857 zł na mieszkańca. Od 2022 roku dochody wzrosły o 34,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2022 roku wskaźnik spadł z 8,6 do 6,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 857 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 744osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 846osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 898osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 510osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 437osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 065osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 894osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 838osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+166 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
17,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
17,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
250
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 950
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 czerwca 2026 | Józefów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 7 716 zł/m² ? | 97,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 30 stycznia 2026 | 174E, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 890 000 zł | 8 170 zł/m² ? | 108,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 28 stycznia 2026 | 174L, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 7 109 zł/m² ? | 105,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 28 stycznia 2026 | 174G, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 840 000 zł | 7 926 zł/m² ? | 106,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 27 stycznia 2026 | 174G, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 6 918 zł/m² ? | 108,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174J, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 800 000 zł | 7 746 zł/m² ? | 103,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174L, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 820 000 zł | 7 659 zł/m² ? | 107,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174E, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 830 000 zł | 7 821 zł/m² ? | 106,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 29 sierpnia 2024 | 174A, Florentynów Lokal 174 Udziały wymagają uwagi ? | 740 000 zł | 8 247 zł/m² ? | 89,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 1 grudnia 2022 | Mianów Lokal 6 | 90 000 zł | 1 252 zł/m² ? | 71,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Lutomiersk
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lutomiersk?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lutomiersk wynosi 7 746 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lutomiersk?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 106,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 800 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lutomiersk?
Mediana ceny wynosi 7 783 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Lutomiersk rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Lutomiersk nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 746 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 9 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych