Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie pabianickim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 610zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
714 500zł
Mediana powierzchni ?
105,7m²
Liczba transakcji ?
38
- 4 września 2025 – 4 września 2026 · 38 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 9 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat pabianicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 631 transakcji.
Mieszkania: 38 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 610 zł/m², a mediana powierzchni 105,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 38 | 7 610 zł/m² | 714 500 zł | 105,7 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 512 | 150 zł/m² | 179 500 zł | 1 058,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 137 | 60 zł/m² | 97 000 zł | 1 339,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 32 | 37 zł/m² | 50 000 zł | 1 713,0 m² |
| Budynki Niska próba | 284 | 5 769 zł/m² | 635 500 zł | 84,4 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Ksawerów | 42 | 7 629 zł/m² |
| Konstantynów Łódzki | 19 | 6 181 zł/m² |
| Lutomiersk | 9 | 7 746 zł/m² |
| Pabianice | 5 | 5 656 zł/m² |
| Dłutów | 1 | brak danych |
| Pabianice | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 352 220 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 407 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 4,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 600
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 352 220 zł — z 361 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 sierpnia 2026 | Armii Krajowej 28C, Konstantynów Łódzki Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 864 500 zł | 7 793 zł/m² ? | 110,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 11 sierpnia 2026 | Srebrna Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 710 000 zł | 9 492 zł/m² ? | 74,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 2 lipca 2026 | Armii Krajowej 28C, Konstantynów Łódzki Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 840 000 zł | 7 562 zł/m² ? | 111,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 29 czerwca 2026 | Józefów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 7 716 zł/m² ? | 97,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 18 maja 2026 | Armii Krajowej 24B, Konstantynów Łódzki Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 599 000 zł | 5 360 zł/m² ? | 111,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 25 marca 2026 | Armii Krajowej 28C, Konstantynów Łódzki Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 775 000 zł | 6 986 zł/m² ? | 110,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 25 marca 2026 | Armii Krajowej 28C, Konstantynów Łódzki Lokal 1 | 775 000 zł | 6 977 zł/m² ? | 111,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 18 marca 2026 | Zachodnia 23a, Ksawerów Lokal 6 | 255 000 zł | 6 911 zł/m² ? | 36,9 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 9 marca 2026 | Srebrna Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 708 000 zł | 9 456 zł/m² ? | 74,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 30 stycznia 2026 | 174E, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 890 000 zł | 8 170 zł/m² ? | 108,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie pabianickim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych