Obręb ewidencyjny · pabianicki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb P-7, pabianicki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym P-7 (Pabianice, ulica Zamkowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 418zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
315 000zł
Mediana powierzchni ?
46,9m²
Liczba transakcji ?
48
- 2 września 2025 – 2 września 2026 · 48 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaP-7 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 634 transakcje.
Mieszkania: 48 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 418 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 48 | 7 418 zł/m² | 315 000 zł | 46,9 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Pabianice; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 175 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 902 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 578
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −108 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 175 000 zł — z 576 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pabianice mieszkały 59 302 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 108 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 439 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,5 do 1,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 439 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
59 302osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
27 348osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
31 954osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
6 903osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
7 801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
12 309osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
16 743osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
15 546osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−108 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
470
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
578
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
55 305
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
51 563
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2026, 41,25 m²
Marii Konopnickiej 12, Pabianice
372 000 złCena za metr kwadratowy: 9 018 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,25 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2026, 31,46 m²
Stanisława Moniuszki 41, Pabianice
102 185 złCena za metr kwadratowy: 3 248 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,46 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2026, 18 m²
Tadeusza Kościuszki 31a, Pabianice
129 000 złCena za metr kwadratowy: 7 167 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2026, 33,75 m²
Henryka Sienkiewicza 16, Pabianice
184 000 złCena za metr kwadratowy: 5 452 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,75 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 40,91 m²
Marii Konopnickiej 12, Pabianice
345 000 złCena za metr kwadratowy: 8 433 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,91 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 47,1 m²
Stanisława Wyspiańskiego 4, Pabianice
375 000 złCena za metr kwadratowy: 7 962 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,1 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2026, 89,2 m²
Marii Konopnickiej 24, Pabianice
910 000 złCena za metr kwadratowy: 10 202 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,2 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 48,05 m²
Marii Konopnickiej 12, Pabianice
410 000 złCena za metr kwadratowy: 8 533 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,05 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2026, 36,62 m²
Stefana kard. Wyszyńskiego 4A, Pabianice
253 170 złCena za metr kwadratowy: 6 913 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,62 m²
- 1 izba
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 33,91 m²
Stefana kard. Wyszyńskiego 4A, Pabianice
315 000 złCena za metr kwadratowy: 9 289 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,91 m²
- 1 izba
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych