Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Balin, Chrzanów - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Balin 120303_5.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

100 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

4 000 zł

Mediana metrażu

55,0 m²

Liczba transakcji

7

Ostatnie 24 miesięcy · 7 aktów notarialnych

Opis obszaru

Balin to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 521 transakcji.

Działki budowlane: 7 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 100 zł/m², a mediana metrażu 55,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Działki budowlane 51 30 zł/m² 152 000 zł 596,0 m²
Działki rolne 329 24 zł/m² 25 550 zł 735,0 m²
Działki pozostałe 63 20 zł/m² 20 000 zł 319,0 m²
Budynki 96 3 021 zł/m² 180 000 zł 84,7 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat chrzanowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 8 650 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 9 929 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 2,9%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 31 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 22,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,5 do 22,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -2,9%
Saldo migracji 2025 +31 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim

?
8 650 zł+143,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
92,2%+6,6
Stopa bezrobocia?
7,0%-4,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,9%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
9 929 -2,9%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
4 822-2,5%
Kobiety?
5 107-3,2%
Wiek
0-14 lat?
1 258-8,1%
15-29 lat?
1 424-18,8%
30-44 lata?
1 994-15,0%
45-64 lata?
2 978+3,2%
65+?
2 275+21,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 31 osób przez migracje w 2025 r.

?
+31 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
3,1
Migracje wewnętrzne na 1000?
2,8+0,8
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
105
Wymeldowania?
74

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie chrzanowskim

?
22,6-4,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,7+0,1
Wodociąg?
9 434-2,3%
Kanalizacja?
4 685+5,9%

Najnowsze transakcje: Działki budowlane

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Działki budowlane”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
17.09.2025 Balin Działka 1356/3 4 000 zł 100 zł/m² ? 40,0 m² ?
17.09.2025 Balin Działka 1360/6 14,0 m² ?
17.09.2025 Balin Działka 1360/7 62,0 m² ?
13.02.2025 Balin Mały Działka 3972 55,0 m² ?
11.02.2025 Balin Duży Działka 3953/2 152,0 m² ?
25.09.2024 Balin Mały Działka 3912/1 27,0 m² ?
25.09.2024 Balin Duży Działka 18/57 10,0 m² ?
13.06.2024 Ugory Działka 2991/1 432,0 m² ?
21.05.2024 Morgi Działka 1288/15 1 911,0 m² ?
11.12.2023 Morgi Działka 1288/15 1 911,0 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie chrzanowskim