Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny Siersza, Trzebinia - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

120305_4.0012

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 3 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 13 z 17 sprzedaży budynków w tym obszarze, a do mediany ceny za metr kwadratowy weszły 4 z nich. Pozostałe obejmują sprzedaże z bonifikatą, egzekucyjne, na cel publiczny lub bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa albo nieznanego sprzedającego, udziały w budynkach, akty z jedną ceną za kilka budynków albo ceny bardzo odbiegające od pozostałych.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

29,5m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 3 lutego 2024 – 3 lutego 2026 · 8 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

17

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 13 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

150 000zł

Niska próba

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

558m²

Niska próba

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Siersza to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 369 transakcji.

Budynki: 8 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 3 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 13 z 17 sprzedaży budynków w tym obszarze, a do mediany ceny za metr kwadratowy weszły 4 z nich. Pozostałe obejmują sprzedaże z bonifikatą, egzekucyjne, na cel publiczny lub bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa albo nieznanego sprzedającego, udziały w budynkach, akty z jedną ceną za kilka budynków albo ceny bardzo odbiegające od pozostałych. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 150 000 zł, a mediana powierzchni działek 558 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 61 4 337 zł/m² 185 000 zł 45,7 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 8 brak danych brak danych 29,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    135 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 015 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    269

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −38 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 267 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 18 121 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    18 121osób

    −9,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    8 765osób

    −10,5%48,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    9 356osób

    −8,7%51,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 201osób

    −21,7%12,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 592osoby

    −22,9%14,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 766osób

    −19,4%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 160osób

    −12,2%28,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    4 402osoby

    +32,5%24,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −38 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,2

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    173

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    211

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,3

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    18 119

    −9,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    17 649

    −9,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 26 stycznia 2026, 103 m²

      Gaj

      43 000 złCena za metr kwadratowy: 417 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 103 m²
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż budynku, 29 września 2025, 26 m²

      Gaj

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 346 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26 m²
      • poza medianami cen
    3. Sprzedaż budynku, 30 czerwca 2025, 33 m²

      Huta Izabella

      5 000 złCena za metr kwadratowy: 152 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33 m²
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż budynku, 10 października 2024, 19 m²

      Gaj

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 053 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
      • poza medianami cen
    5. Sprzedaż budynku, 26 czerwca 2024, 95 m²

      Grunwaldzka 95, Trzebinia

      1 050 000 złCena za metr kwadratowy: 11 053 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95 m²
    6. Sprzedaż budynku, 28 maja 2024, 25 m²

      Gaj

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 600 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25 m²
    7. Sprzedaż budynku, 4 kwietnia 2024, 135 m²

      Młyńska 1, Trzebinia

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 2 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 135 m²
    8. Sprzedaż budynku, 7 lutego 2024, 26 m²

      Gaj

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 154 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26 m²
    9. Sprzedaż budynku, 31 stycznia 2024, 19 m²

      Gaj

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 789 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
      • udziały wymagają uwagi
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż budynku, 7 listopada 2023, 22 m²

      Gaj

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 909 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 22 m²
      • udziały wymagają uwagi
      • poza medianami cen

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych