Obręb ewidencyjny · chrzanowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Młoszowa, chrzanowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Młoszowa (Młoszowa, ulica Krakowska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 057zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
359 770zł
Mediana powierzchni ?
50,4m²
Liczba transakcji ?
76
- 27 stycznia 2024 – 27 stycznia 2026 · 76 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 19 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMłoszowa to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 395 transakcji.
Mieszkania: 76 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 057 zł/m², a mediana powierzchni 50,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 76 | 7 057 zł/m² | 359 770 zł | 50,4 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 40 | 99 zł/m² | 105 000 zł | 1 133,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 305,0 m² |
| Budynki Niska próba | 15 | brak danych | brak danych | 93,7 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 357 326 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 055 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 77
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +25 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 357 326 zł — z 74 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 13 702 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 25 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,8 do 6,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 702osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 678osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 024osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 841osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 982osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 864osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 923osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 092osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+25 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
152
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
127
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
13 688
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 980
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 października 2025 | Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 360 000 zł | 7 546 zł/m² ? | 47,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 2 października 2025 | Trzebińska 74, Młoszowa Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 329 862 zł | 9 168 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 10 września 2025 | Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 385 000 zł | 9 427 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 29 lipca 2025 | Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 18 Udziały wymagają uwagi ? | 228 000 zł | 7 582 zł/m² ? | 30,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 30 czerwca 2025 | Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 445 000 zł | 7 799 zł/m² ? | 57,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 marca 2025 | Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 470 000 zł | 9 333 zł/m² ? | 50,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 17 marca 2025 | Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? | 489 000 zł | 7 060 zł/m² ? | 69,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 25 stycznia 2025 | Kamieniec 112D, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 638 770 zł | 5 074 zł/m² ? | 125,9 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 13 listopada 2024 | Kamieniec 112D, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 638 770 zł | 5 074 zł/m² ? | 125,9 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 29 października 2024 | Kamieniec 112E, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 628 770 zł | 4 988 zł/m² ? | 126,1 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Młoszowa
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych