Obręb ewidencyjny · myślenicki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Myślenice 2, myślenicki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Myślenice 2 (Myślenice, ulica Andrzeja Średniawskiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 31 lipca 2024 – 31 lipca 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMyślenice 2 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 399 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 19 | 221 zł/m² | 315 000 zł | 757,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 12 | brak danych | brak danych | 676,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 16 | brak danych | brak danych | 80,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 198 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 875 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 643 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 029 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat myślenicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 26
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −54 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 198 000 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 26 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 17 548 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 54 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,4 do 5,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 029 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
17 548osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 367osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 181osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 653osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 728osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 702osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 836osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−54 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
156
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
210
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
15 863
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
17 033
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2026, 61,45 m²
gen. Henryka Dąbrowskiego 56G, Myślenice
425 000 złCena za metr kwadratowy: 6 916 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,45 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2026, 39,54 m²
Rzemieślnicza 7, Myślenice
518 000 złCena za metr kwadratowy: 13 101 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,54 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2026, 55,49 m²
gen. Henryka Dąbrowskiego 56F, Myślenice
420 000 złCena za metr kwadratowy: 7 569 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,49 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2026, 39,39 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
513 880 złCena za metr kwadratowy: 13 046 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,39 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2026, 42,45 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
403 000 złCena za metr kwadratowy: 9 494 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,45 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2026, 49,5 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
610 000 złCena za metr kwadratowy: 12 323 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,5 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2026, 49,44 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
647 000 złCena za metr kwadratowy: 13 087 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,44 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 41,7 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
512 080 złCena za metr kwadratowy: 12 280 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,7 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 50,24 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
523 000 złCena za metr kwadratowy: 10 410 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,24 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 49,1 m²
Żeromskiego 9a, Myślenice
561 900 złCena za metr kwadratowy: 11 444 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,1 m²
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych