Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Kęty Podlesie, Kęty - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 500zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
650 000zł
Mediana powierzchni ?
87,6m²
Liczba transakcji ?
8
- 7 lipca 2024 – 7 lipca 2026 · 8 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKęty Podlesie to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 70 transakcji.
Budynki: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 500 zł/m², a mediana powierzchni 87,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 14 | 128 zł/m² | 107 633 zł | 885,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 8 | 4 500 zł/m² | 650 000 zł | 87,6 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat oświęcimski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −40 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 8 108 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 17 419 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie oświęcimskim 23,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 23,4 do 23,3.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 5,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 108 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
17 419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 299osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 120osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 298osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 479osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 715osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 696osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 231osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−40 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
145
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
185
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,3
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 685
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
13 969
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 stycznia 2026 | Młynek Budynek 1059 | 650 000 zł | 6 574 zł/m² ? | 98,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 października 2025 | Partyzantów 19, Kęty Budynek 522 | 750 000 zł | 1 145 zł/m² ? | 655,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 października 2025 | Partyzantów 19, Kęty Budynek 523 | 750 000 zł | 87 871 zł/m² ? | 8,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 21 marca 2025 | Młynek 4, Kęty Budynek 1007 | brak danych | brak danych | 129,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 stycznia 2025 | Baściki 1, Kęty Budynek 894 | 100 000 zł | 1 548 zł/m² ? | 64,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 stycznia 2025 | Baściki 1, Kęty Budynek 895 | 100 000 zł | 4 500 zł/m² ? | 22,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 stycznia 2025 | Miodowe 19, Kęty Budynek 626 | 785 000 zł | 7 097 zł/m² ? | 110,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 stycznia 2025 | Młynek 30, Kęty Budynek 1027 | 295 000 zł | 3 870 zł/m² ? | 76,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 4 listopada 2024 | Miodowe 23, Kęty Budynek 634 | 710 000 zł | 5 279 zł/m² ? | 134,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 października 2024 | Osiedle Wrzosowe Budynek 110 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 33,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych