Obręb ewidencyjny · suski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Maków Podhalański, suski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Maków Podhalański (Maków Podhalański, ulica Wolności), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
10 108zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
405 950zł
Mediana powierzchni ?
42,1m²
Liczba transakcji ?
9
- 21 stycznia 2024 – 21 stycznia 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMaków Podhalański to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 178 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 108 zł/m², a mediana powierzchni 42,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 10 108 zł/m² | 405 950 zł | 42,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 28 | 100 zł/m² | 40 000 zł | 496,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 19 | 15 zł/m² | 19 000 zł | 1 559,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 13 | brak danych | brak danych | 878,0 m² |
| Budynki Niska próba | 14 | brak danych | brak danych | 78,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat suski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 248 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 648 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 414 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 757 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat suski
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −15 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 248 500 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 450 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suskim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,3 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 757 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 450osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 632osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 818osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
723osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
837osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 138osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 531osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 221osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−15 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
29
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
44
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 711
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 552
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 grudnia 2025 | Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal | 466 900 zł | 11 500 zł/m² ? | 40,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 19 listopada 2025 | Osiedle 1000- lecia Lokal | 470 000 zł | 10 108 zł/m² ? | 46,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 13 listopada 2025 | Wolności 6, Maków Podhalański Lokal | 100 002 zł | 1 832 zł/m² ? | 54,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 5 listopada 2025 | Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 405 950 zł | 11 500 zł/m² ? | 35,3 m² ? | 1/1 ? | 1 | 4 |
| 23 października 2025 | Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 412 850 zł | 11 500 zł/m² ? | 35,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 30 września 2025 | Osiedle Tysiąclecia 6, Maków Podhalański Lokal | 20 267 zł | 618 zł/m² ? | 32,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 21 sierpnia 2025 | Osiedle Tysiąclecia 12, Maków Podhalański Lokal | 240 000 zł | 5 702 zł/m² ? | 42,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 7 sierpnia 2025 | Osiedle Tysiąclecia 12, Maków Podhalański Lokal | 224 000 zł | 5 322 zł/m² ? | 42,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 25 czerwca 2025 | Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 667 000 zł | 11 500 zł/m² ? | 58,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 26 stycznia 2022 | Osiedle 1000- lecia Lokal | 280 000 zł | 6 061 zł/m² ? | 46,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Maków Podhalański
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych