Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny Maków Podhalański, Maków Podhalański - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

121506_4.0001

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

78,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

14

  • 21 stycznia 2024 – 21 stycznia 2026 · 14 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Maków Podhalański to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 178 transakcji.

Budynki: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 78,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 9 10 108 zł/m² 405 950 zł 42,1 m²
Inne lokale 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 28 100 zł/m² 40 000 zł 496,0 m²
Działki rolne Niska próba 19 15 zł/m² 19 000 zł 1 559,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 13 brak danych brak danych 878,0 m²
Budynki Niska próba 14 brak danych brak danych 78,4 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat suski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    248 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 648 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 414 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 757 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat suski
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −15 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 248 500 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 450 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suskim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,3 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 757 złmiesięcznie

    +133,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,8%

    +2,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,9%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 450osób

    −9,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 632osoby

    −8,4%48,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 818osób

    −9,6%51,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    723osoby

    −16,5%13,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    837osób

    −25,3%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 138osób

    −11,1%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 531osób

    −2,5%28,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 221osób

    +5,9%22,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −15 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,7

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    29

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    44

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    +4,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 711

    −5,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 552

    −9,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    8 grudnia 2025 Wolności 202, Maków Podhalański Budynki 355 000 zł 17 809 zł/m² ? 19,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    8 grudnia 2025 Wolności 202, Maków Podhalański Budynki 355 000 zł 3 922 zł/m² ? 90,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    8 grudnia 2025 Wolności 202, Maków Podhalański Budynki 355 000 zł 11 571 zł/m² ? 30,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    24 września 2025 Aleja Świerkowa 17, Maków Podhalański Budynki 660 000 zł 6 406 zł/m² ? 103,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    26 sierpnia 2025 Wolności 159, Maków Podhalański Budynki brak danych brak danych 156,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    26 sierpnia 2025 Wolności 159, Maków Podhalański Budynki brak danych brak danych 156,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    13 lipca 2025 Prusa 2a, Maków Podhalański Budynki 540 000 zł 5 525 zł/m² ? 97,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    23 maja 2025 3 Maja 52A, Maków Podhalański Budynki brak danych brak danych 82,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    3 kwietnia 2025 Modrzewiowa 3, Maków Podhalański Budynki brak danych brak danych 44,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    10 stycznia 2025 Głowackiego 37, Maków Podhalański Budynki brak danych brak danych 24,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym Maków Podhalański

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych