Obręb ewidencyjny · tarnowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Tarnowiec, tarnowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Tarnowiec (Tarnowiec, ulica Tarnowska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 16 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 879zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
327 500zł
Mediana powierzchni ?
57,8m²
Liczba transakcji ?
17
- 20 stycznia 2024 – 20 stycznia 2026 · 17 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 21 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTarnowiec to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 238 transakcji.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 879 zł/m², a mediana powierzchni 57,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 17 | 5 879 zł/m² | 327 500 zł | 57,8 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 20 | 78 zł/m² | 191 000 zł | 604,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 8 | 7 966 zł/m² | 664 500 zł | 67,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnów; część danych: powiat tarnowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 315 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 878 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 681 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 301 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 18
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +105 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7 301 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 315 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnów mieszkało 26 526 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 105 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnowskim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 455 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,8 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 301 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 455 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
26 526osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
13 054osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
13 472osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 874osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 487osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 625osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
7 842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 698osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+105 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
383
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
278
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
25 025
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
20 494
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 stycznia 2026 | Nadbrzeżna 14E, Tarnowiec Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 710 000 zł | 9 746 zł/m² ? | 72,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 27 listopada 2025 | Nadbrzeżna 14D, Tarnowiec Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 689 000 zł | 9 318 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 15 października 2025 | Nadbrzeżna 14C, Tarnowiec Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 485 786 zł | 6 570 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 12 września 2025 | Nadbrzeżna 14C, Tarnowiec Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 460 000 zł | 5 878 zł/m² ? | 78,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 26 sierpnia 2025 | Nadbrzeżna 14D, Tarnowiec Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 500 000 zł | 6 389 zł/m² ? | 78,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 26 września 2024 | Urocza 3A, Tarnowiec Lokal 2 | 515 000 zł | 9 858 zł/m² ? | 52,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 września 2024 | Urocza 3C, Tarnowiec Lokal 2 | 250 000 zł | 4 323 zł/m² ? | 57,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 4 lipca 2024 | Urocza 1B, Tarnowiec Lokal 2 | 340 000 zł | 5 879 zł/m² ? | 57,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 21 czerwca 2024 | Urocza 1A, Tarnowiec Lokal 2 | 315 000 zł | 6 030 zł/m² ? | 52,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 7 czerwca 2024 | Sportowa 1C, Tarnowiec Lokal 2 | 374 000 zł | 6 467 zł/m² ? | 57,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Tarnowiec
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 21 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych