Obręb ewidencyjny · tarnowski

Ceny mieszkań tarnowski — obręb ewidencyjny Niedomice (Niedomice, ul. Tysiąclecia)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Niedomice 121615_5.0013 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 792 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

300 000 zł

Mediana metrażu

63,0 m²

Liczba transakcji

3

Ostatnie 24 miesięcy · 3 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2025 · import: 15 sierpnia 2026

Opis obszaru

Niedomice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 165 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 792 zł/m², a mediana metrażu 63,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 5 792 zł/m² 300 000 zł 63,0 m²
Działki budowlane 17 175 zł/m² 93 186 zł 692,0 m²
Działki rolne 70 12 zł/m² 14 911 zł 1 800,0 m²
Działki pozostałe 68 29 zł/m² 38 000 zł 1 075,0 m²
Budynki 12 2 464 zł/m² 552 395 zł 138,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat tarnowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 r.: 7 288 zł miesięcznie. To 77,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 14 142 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 4,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tarnowskim 16,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 10,2 do 16,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 r.: 7,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,7 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
300 000 zł
Mediana ceny za m²
5 792 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
63,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 298 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 288 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat tarnowski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 300 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 63 579 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 87 458 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -4,3%
Saldo migracji 2025 -7 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim

?
7 288 zł+139,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
77,7%+4,2
Stopa bezrobocia?
7,6%-4,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,8%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
14 142 -4,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
6 980-4,0%
Kobiety?
7 162-4,7%
Wiek
0-14 lat?
2 011-8,0%
15-29 lat?
2 339-29,5%
30-44 lata?
3 158-3,3%
45-64 lata?
4 065+4,6%
65+?
2 569+20,6%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 7 osób przez migracje w 2025 r.

?
-7 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-0,5
Migracje wewnętrzne na 1000?
0,2+1,8
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,7
Zameldowania?
154
Wymeldowania?
161

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tarnowskim

?
16,8+6,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,1+0,4
Wodociąg?
14 242-3,5%
Kanalizacja?
9 990+1,0%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.10.2024 Osiedle 22, Niedomice Lokal 1_LOK 250 000 zł 6 002 zł/m² ? 41,7 m² ? 4
08.08.2024 Osiedle 1, Niedomice Lokal 3_LOK 300 000 zł 4 552 zł/m² ? 65,9 m² ? 4 1
06.11.2023 Osiedle 3, Niedomice Lokal 1_LOK 365 000 zł 5 792 zł/m² ? 63,0 m² ? 3 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie tarnowskim