Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · tatrzański · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb 011, tatrzański

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 011 (Zakopane, ulica Kornela Makuszyńskiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

121701_1.0011

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

22 424zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

1 586 536zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

60,1m²

Liczba transakcji ?

36

  • 24 sierpnia 2024 – 24 sierpnia 2026 · 36 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

011 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 380 transakcji.

Mieszkania: 36 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 22 424 zł/m², a mediana powierzchni 60,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 36 22 424 zł/m² 1 586 536 zł 60,1 m²
Garaże 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale Niska próba 24 32 293 zł/m² 1 097 460 zł 34,4 m²
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Zakopane; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    9,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    650 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    12 726 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 648 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 152 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tatrzański
    Liczba mieszkań w próbie
    203

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −47 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 650 000 zł — z 197 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zakopane mieszkało 24 921 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 47 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 906 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 154,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,1 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 152 złmiesięcznie

    +131,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 906 złrocznie

    +154,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,0%

    +2,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,0%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,3%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    24 921osób

    −9,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    11 595osób

    −9,1%46,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    13 326osób

    −9,3%53,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    3 085osób

    −17,3%12,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 401osób

    −30,3%13,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    5 348osób

    −11,1%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    6 828osób

    −11,3%27,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    6 259osób

    +22,3%25,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −47 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    234

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    281

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    30,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,9

    +1,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    22 764

    −7,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    21 177

    −6,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 63,65 m²

      Kornela Makuszyńskiego 14A, Zakopane

      2 350 000 złCena za metr kwadratowy: 36 921 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,65 m²
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 89,76 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      2 013 038 złCena za metr kwadratowy: 22 427 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 89,76 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 93,65 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      2 099 969 złCena za metr kwadratowy: 22 424 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 93,65 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 67,06 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      1 583 073 złCena za metr kwadratowy: 23 607 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,06 m²
      • 2 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 116,34 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      2 484 338 złCena za metr kwadratowy: 21 354 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,34 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 105,17 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      2 245 705 złCena za metr kwadratowy: 21 353 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 105,17 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 82,23 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      1 844 291 złCena za metr kwadratowy: 22 428 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 82,23 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 87,78 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      1 968 721 złCena za metr kwadratowy: 22 428 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 87,78 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2026, 104,88 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      2 239 965 złCena za metr kwadratowy: 21 357 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104,88 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2026, 86,95 m²

      Grunwaldzka 19, Zakopane

      1 949 836 złCena za metr kwadratowy: 22 425 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,95 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych