Obręb ewidencyjny · tatrzański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb 135, tatrzański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 135 (Zakopane, ulica Skibówki), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
12 931zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
600 000zł
Mediana powierzchni ?
36,1m²
Liczba transakcji ?
6
- 13 kwietnia 2024 – 13 kwietnia 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna135 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 21 transakcji.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 12 931 zł/m², a mediana powierzchni 36,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 12 931 zł/m² | 600 000 zł | 36,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zakopane; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 515 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 10 489 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 35,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 648 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 152 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tatrzański
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −47 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 515 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zakopane mieszkało 24 921 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 47 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 906 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 154,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,1 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 152 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 906 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
24 921osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
11 595osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
13 326osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 085osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 401osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 348osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 828osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
6 259osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−47 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
234
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
281
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
22 764
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
21 177
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2026, 100,8 m²
Skibówki 9D, Zakopane
700 000 złCena za metr kwadratowy: 6 944 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,8 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2025, 36,1 m²
Skibówki 9D, Zakopane
750 000 złCena za metr kwadratowy: 20 776 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,1 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2025, 46,4 m²
Skibówki 9D, Zakopane
600 000 złCena za metr kwadratowy: 12 931 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,4 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 33,8 m²
Skibówki 9D, Zakopane
250 000 złCena za metr kwadratowy: 7 396 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,8 m²
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 16,1 m²
Skibówki 9D, Zakopane
150 000 złCena za metr kwadratowy: 9 317 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 16,1 m²
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2024, 26,9 m²
Skibówki 9D, Zakopane
430 000 złCena za metr kwadratowy: 15 985 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- piętro 4
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2024, 44,8 m²
Skibówki 9D, Zakopane
700 000 złCena za metr kwadratowy: 15 625 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,8 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 kwietnia 2024, 32,1 m²
Skibówki 9D, Zakopane
390 000 złCena za metr kwadratowy: 12 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,1 m²
- piętro 3
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2021, 123,08 m²
Skibówki 11A, Zakopane
910 000 złCena za metr kwadratowy: 7 394 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 123,08 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2019, 123,08 m²
Skibówki 11A, Zakopane
695 000 złCena za metr kwadratowy: 5 647 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 123,08 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych