Obręb ewidencyjny · tatrzański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb 145, tatrzański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 145 (Zakopane, Droga do Olczy), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
16 854zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
805 600zł
Mediana powierzchni ?
53,0m²
Liczba transakcji ?
6
- 27 kwietnia 2024 – 27 kwietnia 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna145 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 97 transakcji.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 16 854 zł/m², a mediana powierzchni 53,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 16 854 zł/m² | 805 600 zł | 53,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zakopane; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 557 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 9 430 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 648 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 152 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tatrzański
- Liczba mieszkań w próbie
- 26
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −47 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 557 500 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 26 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zakopane mieszkało 24 921 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 47 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 906 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 154,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,1 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 152 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 906 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
24 921osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
11 595osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
13 326osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 085osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 401osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 348osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 828osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
6 259osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−47 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
234
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
281
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
22 764
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
21 177
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 53,64 m²
Pardałówka 32B, Zakopane
960 000 złCena za metr kwadratowy: 17 897 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,64 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 52,3 m²
Pardałówka 32B, Zakopane
840 000 złCena za metr kwadratowy: 16 061 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2025, 90,26 m²
Pardałówka 32, Zakopane
900 000 złCena za metr kwadratowy: 9 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90,26 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2025, 30,3 m²
Droga do Olczy 28E, Zakopane
610 000 złCena za metr kwadratowy: 20 132 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2024, 68,22 m²
Pardałówka 32B, Zakopane
710 000 złCena za metr kwadratowy: 10 408 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,22 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2024, 43,7 m²
Droga do Olczy 28E, Zakopane
771 200 złCena za metr kwadratowy: 17 648 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2021, 87,76 m²
Pardałówka 32, Zakopane
942 000 złCena za metr kwadratowy: 10 734 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,76 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2021, 53,22 m²
Pardałówka 32B, Zakopane
740 000 złCena za metr kwadratowy: 13 905 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,22 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2021, 79,14 m²
Pardałówka 32B, Zakopane
730 000 złCena za metr kwadratowy: 9 224 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,14 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2020, 65,64 m²
Pardałówka 32A, Zakopane
480 000 złCena za metr kwadratowy: 7 313 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,64 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych