Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Targanice, Andrychów - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Targanice 121801_5.0006 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 161 zł/m²

+75,3% r/r

Mediana ceny całkowitej

615 000 zł

Mediana metrażu

82,3 m²

Liczba transakcji

12

Ostatnie 24 miesięcy · 12 aktów notarialnych

Opis obszaru

Targanice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 560 transakcji.

Budynki: 12 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 5 161 zł/m², a mediana metrażu 82,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 8 1 273 zł/m² 80 000 zł 50,2 m²
Działki budowlane 346 43 zł/m² 57 925 zł 994,5 m²
Działki rolne 61 12 zł/m² 25 000 zł 936,0 m²
Działki pozostałe 45 12 zł/m² 28 000 zł 374,0 m²
Budynki 122 2 710 zł/m² 204 500 zł 83,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat wadowicki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wadowickim w 2025 r.: 7 665 zł miesięcznie. To 81,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 146%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 8 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 23 605 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 2,6%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 37 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wadowickim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 14,8 do 13,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wadowickim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,3 do 4,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,2 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
80 000 zł
Mediana ceny za m²
1 273 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
50,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 555 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 665 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wadowicki
Liczba mieszkań w próbie
8
Cena całego mieszkania 80 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 66 664 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 91 983 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +2,6%
Saldo migracji 2025 +37 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wadowickim

?
7 665 zł+146,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
81,7%+6,6
Stopa bezrobocia?
6,3%-2,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,5%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
23 605 +2,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
11 752+2,5%
Kobiety?
11 853+2,6%
Wiek
0-14 lat?
3 966-3,2%
15-29 lat?
4 256-13,3%
30-44 lata?
5 113-2,9%
45-64 lata?
6 557+11,9%
65+?
3 713+28,6%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 37 osób przez migracje w 2025 r.

?
+37 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
1,6
Migracje wewnętrzne na 1000?
1,1-3,1
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
195
Wymeldowania?
158

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wadowickim

?
13,9-0,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,1+0,8
Wodociąg?
19 728+7,6%
Kanalizacja?
15 610+24,4%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
30.04.2026 Os. Świerkowe 18, Targanice Budynek 7_BUD Udziały wymagają uwagi ? 41,9 m² ?
12.03.2026 Os. Francja 52, Targanice Budynek 545_BUD Udziały wymagają uwagi ? 64,1 m² ?
12.03.2026 Os. Francja 52, Targanice Budynek 544_BUD Udziały wymagają uwagi ? 88,0 m² ?
12.03.2026 Os. Francja 52, Targanice Budynek 543_BUD Udziały wymagają uwagi ? 59,9 m² ?
28.01.2026 Beskidzka 52A, Targanice Budynek 989_BUD 615 000 zł 5 089 zł/m² ? 120,9 m² ?
28.01.2026 Beskidzka 52A, Targanice Budynek 1986_BUD 615 000 zł 6 903 zł/m² ? 89,1 m² ?
10.12.2025 Kalinowa 1, Targanice Budynek 892_BUD 822 798 zł 9 533 zł/m² ? 86,3 m² ?
12.11.2025 Beskidzka 148, Targanice Budynek 1307_BUD 210 000 zł 1 986 zł/m² ? 105,7 m² ?
17.10.2025 Os. Modrzewiowe 7, Targanice Budynek 1504_BUD Udziały wymagają uwagi ? 384 000 zł 5 771 zł/m² ? 66,5 m² ?
13.10.2025 Żwirki i Wigury 1L, Targanice Budynek 1718_BUD 1 150 000 zł 9 051 zł/m² ? 127,1 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie wadowickim