Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny Wola Batorska, Niepołomice - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

121904_5.0007

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 19 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 16 z 53 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

7 790zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

789 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni użytkowej ?

102,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

16

  • 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 16 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

53

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 16 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

796 000zł

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

898m²

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

2kondygnacje

W 20 z 27 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wola Batorska to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 645 transakcji.

Budynki: 16 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 7 790 zł/m². Od 19 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 16 z 53 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 796 000 zł, a mediana powierzchni działek 898 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 40 185 zł/m² 199 000 zł 1 074,0 m²
Działki rolne 50 15 zł/m² 21 000 zł 951,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 16 7 790 zł/m² 789 500 zł 102,8 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat wielicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    227 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 479 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    56,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 531 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 749 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wielicki
    Liczba mieszkań w próbie
    31

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +9,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +103 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wielickim w 2025 roku: 8 749 zł miesięcznie. To 93,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 227 500 zł — z 30 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 16 448 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 9,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 103 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wielickim 13,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wielickim w 2025 roku: 4,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,6% do 4,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,4 do 6,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 749 złmiesięcznie

    +129,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,4%

    +1,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,2%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,2%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    16 448osób

    +9,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    8 045osób

    +10,0%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    8 403osoby

    +8,5%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 780osób

    +13,7%16,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 566osób

    −17,8%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 880osób

    +8,3%23,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 451osób

    +12,4%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 771osób

    +41,9%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +103 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,4

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    267

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    164

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    +1,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    15 685

    +10,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    11 316

    +22,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 12 czerwca 2026, 157 m²

      926, Wola Batorska

      1 540 000 złCena za metr kwadratowy: 9 809 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 157 m²
    2. Sprzedaż budynku, 10 lutego 2026, 102,76 m²

      323D, Wola Batorska

      789 000 złCena za metr kwadratowy: 7 678 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,76 m²
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż budynku, 9 lutego 2026, 102,76 m²

      323B, Wola Batorska

      796 000 złCena za metr kwadratowy: 7 746 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,76 m²
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż budynku, 9 lutego 2026, 102,76 m²

      323A, Wola Batorska

      790 000 złCena za metr kwadratowy: 7 688 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,76 m²
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż budynku, 28 stycznia 2026, 102,76 m²

      323E, Wola Batorska

      787 500 złCena za metr kwadratowy: 7 663 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,76 m²
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż budynku, 17 listopada 2025, 132,68 m²

      1040, Wola Batorska

      1 050 000 złCena za metr kwadratowy: 7 914 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 132,68 m²
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż budynku, 4 czerwca 2025, 79,59 m²

      521G, Wola Batorska

      825 000 złCena za metr kwadratowy: 10 366 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 79,59 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż budynku, 16 maja 2025, 120 m²

      302D, Wola Batorska

      1 145 000 złCena za metr kwadratowy: 9 542 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 120 m²
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż budynku, 2 kwietnia 2025, 79,59 m²

      521, Wola Batorska

      640 000 złCena za metr kwadratowy: 8 041 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 79,59 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż budynku, 6 marca 2025, 253,47 m²

      676, Wola Batorska

      910 000 złCena za metr kwadratowy: 3 590 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 253,47 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych