Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny P-8, Kraków-Podgórze

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny P-8 126104_9.0008 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 680 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

80 000 zł

Mediana metrażu

29,9 m²

Liczba transakcji

5

Ostatnie 24 miesięcy · 5 aktów notarialnych

Opis obszaru

P-8 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 225 transakcji.

Garaże: 5 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 680 zł/m², a mediana metrażu 29,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 185 8 723 zł/m² 370 000 zł 37,5 m²
Garaże 33 1 414 zł/m² 40 000 zł 31,6 m²
Inne lokale 18 2 131 zł/m² 8 000 zł 2,7 m²
Działki budowlane 1 240 105 zł 56,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: Kraków

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie w 2025 r.: 11 419 zł miesięcznie. To 121,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 157,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 370 000 zł — z 185 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Krakowie 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 21 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 34,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Krakowie w 2025 r.: 2,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 4,4% do 2,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 6,5 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
370 000 zł
Mediana ceny za m²
8 723 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
37,5 m²
Szacunkowy dochód netto
8 114 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
11 419 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Kraków
Liczba mieszkań w próbie
185
Cena całego mieszkania 370 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 97 373 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 137 031 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie

?
11 419 zł+157,7%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
121,8%+15,0
Stopa bezrobocia?
2,5%-1,9

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Krakowie

?
25,5-9,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
14,4+7,9

Najnowsze transakcje: Garaże

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Garaże”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.06.2025 TYNIECKA 43B, KRAKÓW Lokal 1000_LOK Udziały wymagają uwagi ? 40 000 zł 2 680 zł/m² ? 14,9 m² ? -1
12.05.2025 TYNIECKA 43B, KRAKÓW Lokal 1000_LOK Udziały wymagają uwagi ? 100 000 zł 3 350 zł/m² ? 29,9 m² ? -1
14.11.2024 TYNIECKA 24, KRAKÓW Lokal 1000_LOK Udziały wymagają uwagi ? 300 000 zł 4 102 zł/m² ? 73,1 m² ? -1
09.08.2024 TYNIECKA 43, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 50 000 zł 1 585 zł/m² ? 31,6 m² ? -1
17.06.2024 TYNIECKA 43B, KRAKÓW Lokal 1000_LOK Udziały wymagają uwagi ? 80 000 zł 2 680 zł/m² ? 29,9 m² ? -1
19.01.2023 CZARODZIEJSKA 15, KRAKÓW Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 11 000 zł 311 zł/m² ? 35,3 m² ?
24.10.2022 JANA PIETRUSIŃSKIEGO 3, KRAKÓW Lokal 1000_LOK Udziały wymagają uwagi ? 40 000 zł 1 588 zł/m² ? 25,2 m² ? -1
27.12.2021 CZARODZIEJSKA 15, KRAKÓW Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 100 000 zł 1 414 zł/m² ? 70,7 m² ?
28.04.2021 TYNIECKA 43, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 30 000 zł 951 zł/m² ? 31,6 m² ? -1
15.04.2021 TYNIECKA 43, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 30 000 zł 951 zł/m² ? 31,6 m² ? -1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Kraków