Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny P-41, Kraków-Podgórze
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
15 879 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
2 216 000 zł
Mediana metrażu
84,7 m²
Liczba transakcji
15
Ostatnie 24 miesięcy · 15 aktów notarialnych
Opis obszaru
P-41 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 555 transakcji.
Budynki: 15 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 15 879 zł/m², a mediana metrażu 84,7 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 2073 | 7 455 zł/m² | 390 000 zł | 48,1 m² |
| Garaże | 186 | 1 074 zł/m² | 26 000 zł | 24,3 m² |
| Handlowo-usługowe | 6 | 7 831 zł/m² | 656 000 zł | 77,2 m² |
| Inne lokale | 250 | 1 355 zł/m² | 22 853 zł | 18,1 m² |
| Działki budowlane | 5 | — | 882 000 zł | 534,0 m² |
| Działki rolne | 31 | — | 3 100 000 zł | 793,0 m² |
| Budynki | 31 | 15 478 zł/m² | 1 704 500 zł | 100,8 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: KrakówDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie w 2025 r.: 11 419 zł miesięcznie. To 121,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 157,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 390 000 zł — z 2 073 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Krakowie 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 21 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 34,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Krakowie w 2025 r.: 2,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 4,4% do 2,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 6,5 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 390 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 7 455 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 8 114 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 11 419 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Kraków
- Liczba mieszkań w próbie
- 2073
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Krakowie
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.01.2026 | Rędzina Budynek 3_BUD | 15 000 zł | 265 zł/m² ? | 56,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 15.12.2025 | SKOTNICKA 117, KRAKÓW Budynek 1_BUD | 259 998 zł | 3 420 zł/m² ? | 76,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 15.12.2025 | SKOTNICKA 117, KRAKÓW Budynek 1_BUD | 259 998 zł | 4 436 zł/m² ? | 58,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.06.2025 | SKOTNICKA 109, KRAKÓW Budynek 1_BUD | 375 000 zł | 3 765 zł/m² ? | 99,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.06.2025 | SKOTNICKA 109, KRAKÓW Budynek 3_BUD | 375 000 zł | 17 196 zł/m² ? | 21,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.04.2025 | SZYMONA SZYMONOWICA 27E, KRAKÓW Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? | 2 397 400 zł | 16 640 zł/m² ? | 144,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 18.04.2025 | SZYMONA SZYMONOWICA 27G, KRAKÓW Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? | 2 266 000 zł | 15 714 zł/m² ? | 144,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 16.04.2025 | SZYMONA SZYMONOWICA 27A, KRAKÓW Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? | 2 209 000 zł | 14 695 zł/m² ? | 150,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 26.03.2025 | OBROŃCÓW TOBRUKU 31, KRAKÓW Budynek 1_BUD | 2 300 000 zł | 21 127 zł/m² ? | 108,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 26.03.2025 | OBROŃCÓW TOBRUKU 31, KRAKÓW Budynek 2_BUD | 2 300 000 zł | 54 246 zł/m² ? | 42,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.