Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny nr 0229 — Tarnów, ulica Wałowa, Tarnów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 994zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
500 000zł
Mediana powierzchni ?
142,2m²
Liczba transakcji ?
5
- 11 sierpnia 2024 – 11 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna0229 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 119 transakcji.
Budynki: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 994 zł/m², a mediana powierzchni 142,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 15 | 6 623 zł/m² | 259 000 zł | 34,1 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 5 | 2 994 zł/m² | 500 000 zł | 142,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnów; część danych: Tarnów Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 170 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 410 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 79 381 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 220 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Tarnów
- Liczba mieszkań w próbie
- 79
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −330 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie w 2025 roku: 9 220 zł miesięcznie. To 98,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 151,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 79 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnów mieszkało 101 177 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 330 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Tarnowie 29,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Tarnowie w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 590 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 118,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 220 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 590 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
98,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
101 177osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
47 399osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
53 778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
11 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
13 363osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
21 577osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
28 464osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
25 841osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−330 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
857
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 187
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
29,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
101 137
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
89 533
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 lipca 2026 | Adama Mickiewicza 1, Tarnów Budynek 79 | 2 300 000 zł | 7 023 zł/m² ? | 327,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 grudnia 2025 | Jana Sobieskiego, Tarnów Budynek 122 | 500 000 zł | 15 076 zł/m² ? | 33,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 grudnia 2025 | Jana Sobieskiego, Tarnów Budynek 124 | 500 000 zł | 2 786 zł/m² ? | 179,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 grudnia 2025 | Jana Sobieskiego, Tarnów Budynek 123 | 500 000 zł | 7 804 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 grudnia 2025 | Jana Sobieskiego, Tarnów Budynek 121 | 500 000 zł | 2 814 zł/m² ? | 177,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 grudnia 2025 | Ducha Świętego 3, Tarnów Budynek 238 | 430 000 zł | 3 175 zł/m² ? | 135,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 grudnia 2025 | Ducha Świętego 3, Tarnów Budynek 239 | 430 000 zł | 30 856 zł/m² ? | 13,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 23 września 2025 | Wałowa, Tarnów Budynek 65 | 4 000 zł | 28 zł/m² ? | 142,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 września 2024 | Osiedle Starówka Budynek 120 | 450 000 zł | 2 737 zł/m² ? | 164,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 lipca 2024 | Bolesława Limanowskiego 14, Tarnów Budynek 275 | 400 000 zł | 1 625 zł/m² ? | 246,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym 0229
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych