Obręb ewidencyjny · Radom · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb KAPTUR, Radom
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym KAPTUR (ulica Folwarczna), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 170zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
449 823zł
Mediana powierzchni ?
55,6m²
Liczba transakcji ?
149
- 29 stycznia 2025 – 29 stycznia 2026 · 149 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKAPTUR to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 193 transakcje.
Mieszkania: 149 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 170 zł/m², a mediana powierzchni 55,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 149 | 8 170 zł/m² | 449 823 zł | 55,6 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 5 | 8 712 zł/m² | 742 823 zł | 81,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radom; część danych: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 350 778 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 306 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 651 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 008 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Radom
- Liczba mieszkań w próbie
- 948
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −779 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 350 778 zł — z 944 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radom mieszkało 191 819 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 779 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 811 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 148,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 5,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 008 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 811 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
191 819osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
90 650osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
101 169osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
24 500osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
28 256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
39 996osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
52 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
46 702osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−779 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
947
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 726
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
184 439
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
176 998
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2026, 47,88 m²
Listopadowa 17E, Radom
560 000 złCena za metr kwadratowy: 11 696 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,88 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2026, 49,69 m²
Listopadowa 17G, Radom
576 640 złCena za metr kwadratowy: 11 605 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,69 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2025, 60,01 m²
Listopadowa 17E, Radom
650 000 złCena za metr kwadratowy: 10 832 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,01 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2025, 55,52 m²
Listopadowa 17F, Radom
655 000 złCena za metr kwadratowy: 11 798 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,52 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2025, 69,34 m²
Listopadowa 17, Radom
677 500 złCena za metr kwadratowy: 9 771 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,34 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2025, 47,91 m²
Listopadowa 17F, Radom
549 500 złCena za metr kwadratowy: 11 469 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,91 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 50,89 m²
Listopadowa 17F, Radom
384 932 złCena za metr kwadratowy: 7 564 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,89 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2025, 59,72 m²
Listopadowa 17B, Radom
655 000 złCena za metr kwadratowy: 10 968 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,72 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2025, 93,19 m²
Listopadowa 19F, Radom
915 000 złCena za metr kwadratowy: 9 819 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,19 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2025, 47,73 m²
Listopadowa 17G, Radom
340 029 złCena za metr kwadratowy: 7 124 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,73 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych