Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Radom · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb GOŁĘBIÓW, Radom

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym GOŁĘBIÓW (ulica Warszawska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

146301_1.0020

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 031zł/m²

Cena transakcyjna −8,0% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

336 261zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

48,6m²

Liczba transakcji ?

130

  • 26 stycznia 2024 – 26 stycznia 2026 · 130 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

GOŁĘBIÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 176 transakcji.

Mieszkania: 130 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 031 zł/m², a mediana powierzchni 48,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 130 7 031 zł/m² 336 261 zł 48,6 m²
Garaże 69 1 159 zł/m² 34 440 zł 29,7 m²
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 35 292 zł/m² 310 000 zł 822,5 m²
Działki rolne Niska próba 29 201 zł/m² 278 500 zł 1 593,0 m²
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki 44 brak danych brak danych 55,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radom; część danych: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    227 842 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 158 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    77 651 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 008 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Radom
    Liczba mieszkań w próbie
    1 302

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −779 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 227 842 zł — z 1 292 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radom mieszkało 191 819 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 779 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 811 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 148,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 5,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 008 złmiesięcznie

    +140,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    11 811 złrocznie

    +148,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    96,1%

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,2%

    −8,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,0%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    191 819osób

    −11,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    90 650osób

    −11,7%47,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    101 169osób

    −10,8%52,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    24 500osób

    −20,1%12,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    28 256osób

    −28,7%14,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    39 996osób

    −20,5%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    52 365osób

    −12,6%27,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    46 702osoby

    +31,0%24,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −779 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,4

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    947

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    1 726

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,5

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    184 439

    −10,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    176 998

    −9,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 68,46 m²

      Adama Rapackiego 8E, Radom

      585 000 złCena za metr kwadratowy: 8 545 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,46 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2026, 81,8 m²

      Orląt Lwowskich 6, Radom

      480 000 złCena za metr kwadratowy: 5 868 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 81,8 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 71,78 m²

      Stanisława Zbrowskiego 116, Radom

      599 000 złCena za metr kwadratowy: 8 345 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,78 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 57,22 m²

      Adama Rapackiego 11, Radom

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 6 641 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,22 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 88,8 m²

      Adama Rapackiego 17, Radom

      555 000 złCena za metr kwadratowy: 6 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 88,8 m²
      • 6 izb
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 64,26 m²

      Ignacego Paderewskiego 16, Radom

      599 000 złCena za metr kwadratowy: 9 322 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,26 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 57,5 m²

      Jana III Sobieskiego 18, Radom

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 5 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 46,74 m²

      Adama Rapackiego 7A, Radom

      386 000 złCena za metr kwadratowy: 8 258 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,74 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2026, 51,15 m²

      Ignacego Paderewskiego 21, Radom

      530 000 złCena za metr kwadratowy: 10 362 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,15 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2026, 50,42 m²

      Stanisława Zbrowskiego 114, Radom

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 7 537 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,42 m²
      • 3 izby
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych