Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny ŚRÓDMIEŚCIE 1, Radom
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 29 stycznia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 14 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
68,5m²
Liczba transakcji ?
7
- 29 stycznia 2024 – 29 stycznia 2026 · 7 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
14
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
550 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
970m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚRÓDMIEŚCIE 1 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 926 transakcji.
Budynki: 7 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 29 stycznia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 14 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 550 000 zł, a mediana powierzchni działek 970 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 192 | 6 465 zł/m² | 284 000 zł | 45,3 m² |
| Garaże Niska próba | 14 | 1 888 zł/m² | 50 000 zł | 25,5 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 6 | 4 460 zł/m² | 547 500 zł | 88,4 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 129,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 7 | brak danych | brak danych | 68,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radom; część danych: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 220 788 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 189 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 651 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 008 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Radom
- Liczba mieszkań w próbie
- 661
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −779 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 788 zł — z 649 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radom mieszkało 191 819 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 779 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 811 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 148,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 5,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 008 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 811 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
191 819osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
90 650osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
101 169osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
24 500osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
28 256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
39 996osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
52 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
46 702osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−779 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
947
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 726
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
184 439
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
176 998
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 17 marca 2015, 54 m²
Stanisława Zbrowskiego, Radom
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 148 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54 m²
Sprzedaż budynku, 10 marca 2015, 29 m²
Kazimierza Kelles-Krauza, Radom
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 897 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29 m²
Sprzedaż budynku, 23 grudnia 2014, 116 m²
Jana Kilińskiego 6, Radom
558 083 złCena za metr kwadratowy: 4 811 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116 m²
Sprzedaż budynku, 4 listopada 2014, 64 m²
Stanisława Zbrowskiego 51, Radom
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64 m²
Sprzedaż budynku, 29 października 2014, 84 m²
Witolda 7, Radom
450 000 złCena za metr kwadratowy: 5 357 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 84 m²
Sprzedaż budynku, 5 września 2014, 28 m²
25 Czerwca 71A, Radom
73 500 złCena za metr kwadratowy: 2 625 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28 m²
Sprzedaż budynku, 3 września 2014, 59 m²
25 Czerwca 73, Radom
105 000 złCena za metr kwadratowy: 1 780 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59 m²
Sprzedaż budynku, 27 sierpnia 2014, 102 m²
Stanisława Staszica 23, Radom
345 000 złCena za metr kwadratowy: 3 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 102 m²
Sprzedaż budynku, 31 lipca 2014, 112 m²
Marii Curie-Skłodowskiej 10, Radom
460 złCena za metr kwadratowy: 4,11 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 112 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 22 maja 2014, 36 m²
Oskara Kolberga 14, Radom
90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych