Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Radom · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb JÓZEFÓW, Radom

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym JÓZEFÓW (ulica Józefowska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

146301_1.0260

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 947zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

390 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

61,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

12

  • 22 stycznia 2024 – 22 stycznia 2026 · 12 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

JÓZEFÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 175 transakcji.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 947 zł/m², a mediana powierzchni 61,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 12 6 947 zł/m² 390 000 zł 61,1 m²
Produkcyjne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radom; część danych: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    225 176 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 800 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    61,1 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    77 651 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 008 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Radom
    Liczba mieszkań w próbie
    125

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −779 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 225 176 zł — z 124 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radom mieszkało 191 819 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 779 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 811 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 148,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 5,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 008 złmiesięcznie

    +140,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    11 811 złrocznie

    +148,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    96,1%

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,2%

    −8,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,0%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    191 819osób

    −11,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    90 650osób

    −11,7%47,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    101 169osób

    −10,8%52,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    24 500osób

    −20,1%12,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    28 256osób

    −28,7%14,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    39 996osób

    −20,5%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    52 365osób

    −12,6%27,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    46 702osoby

    +31,0%24,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −779 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,4

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    947

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    1 726

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,5

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    184 439

    −10,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    176 998

    −9,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2026, 83,75 m²

      Mieszka I 13, Radom

      604 000 złCena za metr kwadratowy: 7 212 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,75 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2025, 64,18 m²

      Mieszka I 13, Radom

      542 000 złCena za metr kwadratowy: 8 445 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2025, 61,15 m²

      Mieszka I 11, Radom

      515 000 złCena za metr kwadratowy: 8 422 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,15 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2025, 61,08 m²

      Mieszka I 11, Radom

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 6 549 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,08 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2025, 64,18 m²

      Mieszka I 13, Radom

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 986 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2024, 60,8 m²

      Piastowska 24A, Radom

      650 000 złCena za metr kwadratowy: 10 691 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2024, 33,54 m²

      Mieszka I 13, Radom

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 857 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,54 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2024, 32,69 m²

      Mieszka I 15, Radom

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 7 036 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,69 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2024, 60,76 m²

      Mieszka I 13, Radom

      430 000 złCena za metr kwadratowy: 7 077 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,76 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2024, 60,52 m²

      Mieszka I 13, Radom

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 6 279 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,52 m²
      • 4 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych