Obręb ewidencyjny · nyski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb ŚCINAWA MAŁA, nyski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym ŚCINAWA MAŁA (Ścinawa Mała, ulica Niemodlińska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 454zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
78 000zł
Mediana powierzchni ?
52,9m²
Liczba transakcji ?
5
- 6 lipca 2024 – 6 lipca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 18 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚCINAWA MAŁA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 146 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 454 zł/m², a mediana powierzchni 52,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 1 454 zł/m² | 78 000 zł | 52,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 9 | 8 zł/m² | 63 630 zł | 9 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 6 | 1 678 zł/m² | 100 000 zł | 82,6 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 37 670 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 626 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 33
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −27 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 37 670 zł — z 33 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 540 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 27 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,0 do 0,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 540osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 288osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 252osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
867osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 032osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 520osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 882osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 239osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
67
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
94
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 533
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
151
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 sierpnia 2025 | Wincentego Witosa 16, Ścinawa Mała Lokal | 150 000 zł | 2 833 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 8 sierpnia 2025 | Rynek 4, Ścinawa Mała Lokal | 78 000 zł | 2 430 zł/m² ? | 32,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 26 lutego 2025 | Rynek 48, Ścinawa Mała Lokal | 110 000 zł | 1 009 zł/m² ? | 109,1 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 12 listopada 2024 | Rynek 4, Ścinawa Mała Lokal | 12 000 zł | 374 zł/m² ? | 32,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 16 sierpnia 2024 | Wincentego Witosa 20, Ścinawa Mała Lokal | 77 000 zł | 1 454 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 13 czerwca 2023 | Rynek 4, Ścinawa Mała Lokal | 31 000 zł | 966 zł/m² ? | 32,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 20 marca 2023 | Piastowska 11, Ścinawa Mała Lokal | 50 000 zł | 626 zł/m² ? | 79,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 9 |
| 20 marca 2023 | Wincentego Witosa 10, Ścinawa Mała Lokal | 110 000 zł | 2 147 zł/m² ? | 51,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 24 lutego 2022 | Wincentego Witosa 20, Ścinawa Mała Lokal | 50 000 zł | 944 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 9 lutego 2022 | Rynek 74, Ścinawa Mała Lokal | 62 500 zł | 705 zł/m² ? | 88,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym ŚCINAWA MAŁA
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych