Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · nyski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb BIECHÓW, nyski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym BIECHÓW (Biechów), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160708_2.0001

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 558zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

115 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

52,5m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 29 kwietnia 2024 – 29 kwietnia 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 27 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

BIECHÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 22 transakcje.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 558 zł/m², a mediana powierzchni 52,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 2 558 zł/m² 115 000 zł 52,5 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Pakosławice; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    114 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 182 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    52,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −6 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 114 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pakosławice mieszkały 3 253 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 718 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 158,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 718 złrocznie

    +158,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,6%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 253osoby

    −9,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 631osób

    −8,7%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 622osoby

    −9,6%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    396osób

    −5,9%12,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    455osób

    −36,8%14,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    714osób

    −19,1%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    986osób

    −7,6%30,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    702osoby

    +43,0%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −6 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,8

    +5,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    43

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    49

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,1

    +2,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 120

    −8,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    0

    −100,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    16 marca 2026 14a1, Biechów Lokal 3 70 000 zł 1 333 zł/m² ? 52,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    27 października 2025 14E, Biechów Lokal 2 170 000 zł 3 202 zł/m² ? 53,1 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    5 września 2025 14B, Biechów Lokal 1 115 000 zł 3 108 zł/m² ? 37,0 m² ? 1/1 ? 2 1
    13 sierpnia 2025 14d1, Biechów Lokal 1 90 000 zł 1 714 zł/m² ? 52,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    16 lipca 2025 14E1, Biechów Lokal 3 152 500 zł 2 905 zł/m² ? 52,5 m² ? 1/1 ? 3 2
    14 stycznia 2025 14E, Biechów Lokal 3 115 000 zł 2 212 zł/m² ? 52,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    29 lipca 2016 14D, Biechów Lokal 1 113 000 zł 2 152 zł/m² ? 52,5 m² ? brak danych 3 1
    10 września 2015 14E1, Biechów Lokal 2 140 000 zł 2 667 zł/m² ? 52,5 m² ? brak danych 3 1
    30 lipca 2012 14a, Biechów Lokal 3 100 000 zł 1 852 zł/m² ? 54,0 m² ? brak danych 3 2
    21 czerwca 2011 14C, Biechów Lokal 3 95 000 zł 1 810 zł/m² ? 52,5 m² ? brak danych 3 -2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym BIECHÓW

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych