Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny OLSZANICA, Olszanica
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 17 sierpnia 2024 – 17 sierpnia 2026 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOLSZANICA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 45 transakcji.
Budynki: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 17 | 9 zł/m² | 22 800 zł | 2 142,0 m² |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Olszanica; część danych: powiat leski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −3 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie leskim w 2025 roku: 8 371 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Olszanica mieszkało 4 587 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie leskim 14,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 527 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie leskim w 2025 roku: 19,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,9% do 19,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 375 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 303,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,6 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 371 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 375 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
19,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
12,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 587osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 273osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 314osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
608osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
720osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
964osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 349osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
946osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−3 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
27
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
30
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 107
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 213
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 września 2025 | 253, Olszanica Budynek 100 | 170 000 zł | 2 118 zł/m² ? | 80,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 sierpnia 2025 | 148, Olszanica Budynek 448 | 300 000 zł | 4 422 zł/m² ? | 67,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 sierpnia 2025 | 148, Olszanica Budynek 449 | 300 000 zł | 7 430 zł/m² ? | 40,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 września 2024 | Olszanica Budynek 845 | 500 000 zł | 6 118 zł/m² ? | 81,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 11 kwietnia 2024 | 121, Olszanica Budynek 176 | 185 000 zł | 1 987 zł/m² ? | 93,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 11 kwietnia 2024 | 121, Olszanica Budynek 173 | 185 000 zł | brak danych | brak danych | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 11 kwietnia 2024 | 121, Olszanica Budynek 174 | 185 000 zł | 5 119 zł/m² ? | 36,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 lutego 2024 | 304, Olszanica Budynek 686 | 385 000 zł | 9 451 zł/m² ? | 40,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 lutego 2024 | 304, Olszanica Budynek 685 | 385 000 zł | 3 751 zł/m² ? | 102,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 31 stycznia 2024 | 62, Olszanica Budynek 169 | 120 000 zł | 2 394 zł/m² ? | 50,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym OLSZANICA
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych