Obręb ewidencyjny · kolneński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Stawiski, kolneński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Stawiski (Stawiski, ulica Łomżyńska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 368zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
130 000zł
Mediana powierzchni ?
52,0m²
Liczba transakcji ?
7
- 25 czerwca 2024 – 25 czerwca 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStawiski to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 205 transakcji.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 368 zł/m², a mediana powierzchni 52,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 2 368 zł/m² | 130 000 zł | 52,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 11 | 11 zł/m² | 75 000 zł | 1 799,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kolneński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 548 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 524 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 015 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kolneński
- Liczba mieszkań w próbie
- 108
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −15,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −5 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kolneńskim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 000 zł — z 102 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 960 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 15%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 5 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kolneńskim 10,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 406 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kolneńskim w 2025 roku: 13,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,8% do 13,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 0,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 015 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 960osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
982osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
978osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
211osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
322osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
392osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
616osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−5 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
16
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
21
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 738
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 697
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 60,1 m²
plac Wolności 7, Stawiski
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 163 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,1 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 63,99 m²
550-lecia Stawisk 23, Stawiski
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 313 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,99 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2026, 19 m²
Krótka 7, Stawiski
45 000 złCena za metr kwadratowy: 2 368 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 19 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 52 m²
Smolniki 5, Stawiski
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 442 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2025, 31,99 m²
plac Wolności 5A, Stawiski
63 150 złCena za metr kwadratowy: 1 974 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,99 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 56,5 m²
plac Wolności 18, Stawiski
240 000 złCena za metr kwadratowy: 4 248 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2024, 44,3 m²
Łomżyńska 41, Stawiski
216 000 złCena za metr kwadratowy: 4 876 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,3 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2024, 62,2 m²
Sadowa 14, Stawiski
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 502 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,2 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2023, 43,15 m²
Polowa 14, Stawiski
84 110 złCena za metr kwadratowy: 1 949 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,15 m²
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2023, 27,84 m²
Zjazd 17, Stawiski
25 000 złCena za metr kwadratowy: 898 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,84 m²
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych